Listy + jak často zalévat

Od: Datum: 16.10.15 22:51 odpovědí: 2 změna: 17.10.15 06:30

Dobrý den mám doma fíkus benjamino a fíkus kaučukový na obou dvo my od spodu padají listy a jsou tam jen holé paličky a ješt+ě něco jak často to mám zalévat ps je vysoký 130 cm.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 16.10.15 23:26

S Benjamínem je spousta legrace. Začne opadávat, když má málo vody, hodně vody (stačí jednorázové přelití), moc nebo málo světla, průvan, suchý vzduch, přiliš velký květináč, jde na něho teplo z topení nebo se prostě zahájí topná sezona. S Fikusem kaučukovým zkušenost nemám.

Ohodnoceno: 5x
 
Datum: 17.10.15 06:30
avatar

Hnojila jste přes léto? ;) Když nenaleznete nápravu, odřízněte špičku kaučukového, s několika listy, 3-4 listy odstraňte, nechejte několik hodin zaschnout vytékající šťávu a dejte do vody. Pustí kořínky a založte novou rostlinu. Co zůstane v květináči, zkraťte. Znovu obrazí, většinou na 2 místech. Kaučukový nechce přemokřit. A také nemá rád příliš velký květináč. Listy otřete vlhkou švédskou, mikrofázovou, útěrkou. Budou se lesknout. ;) Pckop vám pěkně odpověděla o bejamínkovi. I o něm platí, že lze založit nové rostliny. Do maličkých květináčů.

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.