Sázení smrčků

Od: Datum: 15.10.15 21:31 odpovědí: 5 změna: 16.10.15 19:48

Dobrý den. Na jaře jsme vysázeli asi padesát smrčků kolem plotu. Bylo velmi suché léto a většina smrčků uschla. Ty co přežili vůbec nepoporostli, jsou pořád stejně velké jako při sázení - asi 30 cm. První rok po vysazení prý stromky téměř nerostou, rostou až další rok. Když místo suchých vysázíme nové ještě letos na podzim, už porostou příští léto? Nebo je lepší je vysázet znovu až na jaře? Poraďte prosím - letos na podzim nebo až na jaře? Děkuji.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 15.10.15 21:33

Lépe vysadit hned. Jaro může být suché a bude stejný problém.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 15.10.15 21:34

Osobně bych sázel ještě teď. Do zimy stačí zakořenit.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 15.10.15 22:58
avatar

Přesně tak,pckop radí dobře.Jehličnany se sází od září, nejpozději do konce října a to proto, aby nabraly dost síly před zimou a kořenový systém měl dost času na to, aby se plně vyvinul před prvními mrazíky.Aby kořeny získaly optimální vlhkost, doporučuji vám smrčky namočit zhruba na 1 hodinu před výsadbou do vody.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: smrcek
Datum: 15.10.15 21:45

Nevím jaký druh smrku zda Picea Abies prostě smrk z náletu v lese to máte. Pokud ano doporučím Picea omorica smrk Pančičův. Běžně se vyskytuje v Jizerských horách. Vše bych vyhodil a nahradil. Tento smrk je nejvíc odolný navíc do stříbrná takže hezký a hlavně poměrně úzký takže na plot mnohem vhodnější. V lesní školce seženete snad za tři koruny. Ovšem pokud tam nekoupíte vhodnější habr.

Prvních pár let jistě plot z tohoto smrku bude pěkný. Za pár let to bude samý klacek pokud nebudete stříhat a stříhat.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.10.15 19:48

Doplním předcházející komenty. Sázet dřeviny je nejlepší na podzim.Proč? Protože přibývá vláhy,t.j. přichází podzimní deště,zem je ještě teplá a roste kořenová soustava. Proč je horší jaro? Protože ubývá dešťů a zem je po zimě chladná. Toto je info,které vyřeší stálé dilema pro rozhodování výsadby u dřevin.

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.