Škůdce na mrkvi

Od: Datum: 10.10.15 17:52 odpovědí: 3 změna: 10.10.15 23:36

Sklízíme mrkev a na některých jsou jakoby vyžrané cestičky. Co by to mohlo být a jak s tím bojovat?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: wamp®
Datum: 10.10.15 18:01

Mrkev napadenou mšicemi jste jistě viděli, způsobují kadeření listů a oslabují rostliny. V porovnání s pochmurnatkou mrkvovou však není jejich působení nijak tragické.

Larvy pochmurnatky vyžírají chodbičky v kořenech a při přemnožení mohou zničit úrodu ještě před sklizní. Napadená mrkev je při skladování náchylná ke hnití, kvalita kořenů je nevalná.

Mrkev dokáže pochmurnatka zničit tak, že se nehodí téměř ani jako krmivo pro králíky.

doplněno 10.10.15 18:03:

http://www.skudci.com/pochmurnatka-mrkvova

Ohodnoceno: 3x

Datum: 10.10.15 19:18

Je to pochmurnatka mrkvová. Chemická ochrana existuje, ale pro domácí podmínky stačí přikrytí netkanou textilií po výsevu.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 10.10.15 23:36

Já všechno stříkam postřikem ˇ´karate´ Je to výborný postřik a není drahý,Je snad na všechno žravé.Od mšic,po mandelinky.Po celou sezonu použivam pouze Diskus-na angrešt,proti padlí a ten Diskus.Stříkam od jabloní,ořechů,hrozna,brambor,zelí,po rybíz,mrkev,petržel,cibuli,apod.Prostě všechno,co mi roste.A věřte,nebo ne,mám dosti velkou ůrodu.Oproti druhých.Akurát se nemohu zbavit skvrnitosti listů na hrušce,nebo mám blízko jalovec a tůje.

Ohodnoceno: 0x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.