1xMořská cibule, jak na ni?

Od: Datum: 01.10.15 08:07 odpovědí: 5 změna: 02.10.15 00:36
avatar

Ahoj. U kamarádky jsem si odloupla jednu cibuli této rostliny. Kamarádka ji zdědila po mamince a sama neví jak ji pěstovat. Já jsem vyslechla v radiu, že je tato rostlina léčivka, že se dříve dávala na rány a všechno rychle vyhojila. jenomže nevím jak ji pěstovat a co v případě potřeby používat. Asi ty listy. Tu moji už mám tři měsíce v květináči, sedí v něm nasr.ně jako pecka a k nějakým novým výhonům listů se vůbec nemá. Asi se jí to nelíbí. Pěstujete ji někdo?

doplněno 01.10.15 08:28:

Tak pozor! Mezi tím, než někdo odpoví, jsem sama hledala na Google. Tak já doufám, že nemám pravou mořskou cibuli, neboť ta je jedovatá. Tohle je doufám Snědek ocasatý. A ten léčivý je. Jeho listy prý svou léčivostí daleko předčí i aloe. Obě rostliny si jsou dost podobné. Máte tedy někdo doma Snědek a víte jak ho odlišit od té jedovatky?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 01.10.15 09:38

suzy- zkus si přešíst toto - snad tě to uklidní

http://www.zahradnictvikrulic…morska-cibule--snedek-ocasaty

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 01.10.15 10:55
avatar

Hanahaj, ten článek jsem také četla, jak jsem hledala. Ale četla jsem i jiný, kde právě píší, že pokud je to opravdu ten snědek, tak jsou jeho léčivé účinky prokázány. Listy se mají naklepat, jako u aloe a přiložit na ránu. Vytahuje bezpečně hnis a hojí třeba zadřenou a podebranou třísku. Ta prý úplně sama vyleze. Já v neděli poslouchám v radiu odpoledne takové čtení. Čte to autor sám a má doma papouška Žako, který mu do toho kecá. (Mimochodem ta má kamarádka má stejného papouška a mluví úplně tak, jako ten v radiu. Já bych takového strašně moc chtěla, ale mám tady kocourka a to by dopadlo špatně. Ten její papouch lítá volně v prostoru, a do voliéry chodí jenom spát. Ale ten tak krásně a hodně mluví, že jsem z něho pokaždé na větvi. A strašně rychle se učí.) Tak abych se vrátila k tématu. Je to takové klidné čtení vzpomínek z jeho dětství a já to mám moc ráda, protože jsem ho prožívala podobně. A on tam právě hodně mluvil o té mořské cibuli, kterou jeho babička léčila všechny klučičí úrazy. A z toho, jak ji popisoval, jsem ji poznala u té kamarádky a hned jsem si také jednu odloupla. No a ta pravá mořská se prý používá hlavně ta cibule a musí se to umět a znát. Jinak je opravdu nebezpečná. Dělali z ní jed na myši a krysy. Tak té se bojím a doufám, že ji nemám. Já nevím jak to kvetlo, ale kvetlo to určitě, kamarádka mi to neuměla popsat. Já bych chtěla ten snědek.

Od: radkapod*
Datum: 01.10.15 13:48

suzymon vy jste myslím z Poděbrad, pravou mořskou cibuli zde pěstuje jeden pán za oknem, letos mu i vykvetla. Dlouuuuhatánské (150cm určitě) bílé květenství podobné Eremurusu. Cibule vypadá úplně jinak, u snědku se trochu olupuje a je vidět zelená barva.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.10.15 17:29
avatar

Nojo, bydlím v Poděbradech, ale nevím kde bydlí ten pán, co tu cibuli pěstuje. Ale já budu mít určitě tu nepravou. Tedy snědek. Posílám foto.

doplněno 01.10.15 17:30:

trochu blbá fotka, ale to nevadí.

Od: stir
Datum: 02.10.15 00:36

Dobrý večer.

Stařinka ji taky měla. Když byl někdo nachlazený list nakrájela, dala do kastrolku na máslo,

trošku posmažila, pocukrovala, a zase kraťoučce posmažila.

Bylo to lepkavé, trošku se to táhlo, voňavé a moc nám to chutnalo. Ale dostali jsme jenom

po malé lžičce. I když jsme škemrali o více.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.