Kontaminace plodů z půdy?

Od: Datum: 21.09.15 20:27 odpovědí: 13 změna: 22.09.15 09:09

Dobrý den , kamarád má vývod kanalizace před zahradu tzn. bordel z pračky ze sprcháče atd.. hned vedle stojí krásné jabloně a hruška které mají krásné zdravé plody. Muj dotaz zní tak jestli nebudou plody nějak zdravotně závadné když si stromy - kořeny berou nejspíše látky obsažené z této kanalizace? Stromy mají opravdu krásné zdravé plody byla by to škoda..


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 21.09.15 20:51
avatar

Snad má v zemi uloženy kanalizační trubky, které končí ve veřejné kanalizaci, čistírně odpadních vod, nebo žumpě, kterou nechávají vyvážet. Potrubí má být utěsněno, aby se žádná odpadní voda nevsakovala do půdy. Potom by ovoce bylo nezávadné.

doplněno 21.09.15 20:54:

Jo, píšete před zahradu, četla jsem přes zahradu.

No tak to je nezákonné a bezohledné! Fujtabl, takhle si zaneřádit vlastní okolí, samozřejmě že ovoce je nepoživatelné, pokud riskuje, nikdy nevíte, kdy se v těle něco ošklivého neobjeví.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: paw®
Datum: 21.09.15 21:20

@pohanka o. Nechchi se Vas dotknout, ale vyvod odpadu z kuchyne akopelny casto jeste dnes konci na zahrade nebo v prilehlem potoce. na vesnicich bezna vec. Muze to byt nezakonne nebo cokoliv,a le tak to proste je. Drive se to takto delalo a napojeni odpadu do zumpy kolikrat ani neni mozne. Lidi to ani nechcteji, neb vyvazeni je pote castejsi.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.09.15 21:25
avatar

Není potřeba se omlouvat, snad už je ale v každé vesničce městská kanalizace s ČOV. Každý by měl chtít svůj pomezek čistý, bez chemikálií. Spíše to vidím snaha lidí ušetřit co nejvíce a neplatit stočné, já vím, že to je drahé.

Ze mě tedy spadla velká tíha, když jsme napojili celý barák asi před deseti lety na městskou kanalizaci.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.09.15 09:07
avatar

"...snad už je ale v každé vesničce městská kanalizace s ČOV."

Možná byste se divila, v kolika obcích ČOV ještě stále nemají a kanalizace ústí přímo do řeky.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pb®
Datum: 21.09.15 23:37
Nechci vám brát iluze, ale je to jen pár let, kdy jsem byla svědkem toho, jak v Českém Krumlově šel odpad z hospodského záchoda přímo do Vltavy. Stačilo se kouknout na rozšmelcovaný toaleťák, co plaval ve vodě.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: ben®
Datum: 21.09.15 20:58
avatar

Dobrý den, zřejmě to bude tzv. trativod - hlavně na vesnici stále běžná věc. Kdyby tam bylo něco jedovatého, tak ten strom zajde nebo by neplodil. Takže, já bych se toho ovoce nebál (tedy, trhaného - to padané bych asi nekonzumoval). Zdravím!

doplněno 21.09.15 21:26:

pohanka - ani jeden z nás neví přesně, zda je to ovoce kontaminované nebo ne. Vy si myslíte, že ano - já si myslím, že ne. Takže, máme každý jiný názor a spíše založený na pocitech. Lidé si postříkají celou zahradu jedy (proti škůdcům a plevelu) a potom si pochutnávají na plodech.

To si myslím, že Jar nebo mýdlo je proti tomu "čajíček". A brambory od hřbitova? Proč ne .

doplněno 21.09.15 21:43:

Tak, ustupuji nátlaku . Ponechám rozhodnutí o konzumaci na tazateli. Mimochodem, u nás je hned za hřbitovní zdí zahrádkářská kolonie.

doplněno 22.09.15 09:17:

p3tr - tak může ten Váš kamarád tu odpadní trubku prodloužit až do prostoru, kde nic neroste.

Případně si nechá vybudovat vlastní ČOV (asi za 50.000,- Kč=?) - pokud neřeší finance.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.09.15 21:16
avatar

Bene, když to vím, tak bych to nejedla s chutí. Možná tak jeden plod, ale živit bych se tím celý podzim, nebo zimu nechtěla.

Kolikrát si na trhu říkám, kde to asi trhovci trhali. Třeba mě vadilo, že brambory v Tuklatech pěstovali-jí u hřbitova a pak byla u silnice cedule, prodej brambor. No, nekupte to.:(

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.09.15 09:01
avatar

"Třeba mě vadilo, že brambory v Tuklatech pěstovali-jí u hřbitova..."

Proč? Když pominu estetickou stránku věci (jde o lidské ostatky), není na tom nic špatného. Rozklad živočišné hmoty na dusíkaté látky (hnojiva) je přirozený přírodní koloběh živin, bez kterého by život nebyl možný. Ani ty brambory by bez těchto látek nerostly. A je celkem jedno, z jakého zdroje je rostliny získávají, naopak je to zdravější, přirozenější a ekologičtější, než přihnojování umělými hnolivy. V rostlinách a jejich plodech jsou pak tyto látky opět přeměněny do podoby, kterou pro změnu potřebují živé organismy. A tak to jde stále dokola.

Nehledě na to, že v dnešní době se už klasickým způsobem pohřbívá minimálně.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.09.15 21:37

Co Jar nebo mýdlo, já bych se spíš bála pracích prášků, ty mají super složení...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.09.15 21:39
avatar

Tak, každý jsme jinak hákliví. Chtělo by to laboratorní rozbor.

Tam ten odpad je vypouštěn celoročně, po několik let, tudíž mám názor, že ta půda je plná, nasáklá, kontaminovaná dusíkatými sloučenami, chemikálií z pracích prášků, jarů a šamponů. A ty stromy si je berou kořeny a předávají do dřeva, listí i plodů.

Podívejte na složení pracích prášků, ale to asi zná skoro každý. Také jsem se zamýšlela v létě nad sinicemi ve vodách. Za našich mladých časů to snad nebývalo, nebo ano? Myslím, že to je zvýšeným používáním automatických praček, častého praní a používání pracích prášků. Dříve se pralo jednou týdně, jednou za 14 dní a používala se soda a mýdlo.

doplněno 21.09.15 21:40:

Ano, mýdlo není v půdě tak agresivní, je lépe odbouratelné.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: p3tr
Datum: 22.09.15 09:09
Ten barak koupil letos na jaře tak to ještě nestihl udělat všechno čekal sem podobnou odpověď..
Datum: 21.09.15 21:25

Dobrý den,

no asi nebude úplně zdravé, ale pokud jsou stromy krásné, jak píšete, nebála bych se, mám za to, že pokud by byly plody zdravotně závadné pojevilo by se to i na stromech (a čekala bych, že plody budou chutnat divně). Otci takto pod stromy vypouštěl soused odpad (z rádoby eko čističky) a ořech to zahubilo (přestali mu růst listy a postupně usychá) a švestkám o něco níže se nic nestalo. Také jsem se je bála jíst, ale pár jsem jich zkusila a přežila jsem,takže je normálně jíme. Už je to pár let a se zdravím nic nemám a stromům se daří. Ale osobně si myslím, že záleží na četnosti a množství odpadu, co teď nevadí se může na stromech a plodech za pár měsíců nebo let projevit.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: rv
Datum: 22.09.15 03:08
Kamarád dává do kanalizace nějaké nebezpečné chemikálie? Asi ne, když stromy pěkně rostou. Takřka vše zpracují půdní bakterie stejně jako v čističce.
Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.