Sázení sněženek - zalít?

Od: Datum: 15.09.15 07:24 odpovědí: 3 změna: 15.09.15 20:03

Dobrý den,

jsem zahradník začátečník. Koupila jsem si cibulky sněženek. Chystám se je o víkendu zasadit, akorát nevím, když cibulky zasadím mám je nějak zalít? nebo je dát pouze do hlíny a dál se o ně nestarat? A až začne jaro tak se zalévají? nebo rostou tak nějak bez starostně sami, protože jim stačí srážky?

Děkuji

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 15.09.15 09:47
Jsem dlouholetý zahradník začátečník ;) , ale cibulky (jakékoliv) trochu zaleji jen při sázení - aby se kolem nich usadila hlína. Pak už to není vůbec potřeba a na jaře už vůbec ne. Mona
Ohodnoceno: 0x

Od: radkapod*
Datum: 15.09.15 13:59

Jak píše mona...zalít po zasazení. Sněženky jsou trochu specifické, i v době vegetačního klidu (bez listů) je můžete zalít, nemají rády sucho. Jinak doporučuji před výsadbou namořit (Merpan, Fundazol...)

Datum: 15.09.15 20:03

Co se týká zálivky, tak pokud už cibulky nemají listy, nemá vůbec smysl je zalévat! Hlavně je zasaďte do humózní půdy a jen nepoškozené cibulky. Hloubka výsadby cibulí má činit přibližně dvojnásobek velikosti cibule. Sněženky tedy sázejte kolem 3 až 5 cm hluboko a asi 6 cm od sebe, ideálně ve skupinkách.Po výsadbě si jich nemusíte vůbec všímat.A na jaře, ať z nich máte radost.*slunce*

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.