Jaké npk na trávník, jaký postřik na plevely?

Od: Datum: 07.09.15 23:26 odpovědí: 17 změna: 23.09.15 10:25

dobrý den

mám trávník cca 700m2 nově vysetý cca od června. Je to zelené ale je to dost řídké ta tráva. A dost se mi tu ukazuji různé plevely apod.

Chci se zeptat jaký postřik na plevely je vhodný, dobrý, který zabírá a není drahý...a mohu udělat postřik na podzim, nebo kdy? nebo jak nejlépe?

A chci se zeptat co použít přesně na trávník aby mi zhoustl? kdy použít? jak kombinovat s tim postřikem na plevely aby se ty 2 výrobky nepřekýžely a neubližovaly?

P.S. jestli pomůže, mám celkemfakt dost jilovatou půdu. Není to žadná sláva, ale tráva je zelená

děkuji za rady,tipy,pomoci


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 07.09.15 23:30

Jestli máte v trávníku jednoleté plevele, normálně sekejte a plevele přes zimu vymrznou. Postřik je v tomto případě zbytečný.

doplněno 07.09.15 23:50:

Hoďte fotky. Stejně první postřik připadá do úvahy až na jaře, teď je trávník zatím slabý a postřik by ho mohl poškodit.

doplněno 08.09.15 11:58:

Se zaplevelením to není žádná tragedie, tohle vše zlikviduje Bofix.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.09.15 23:40

a poznám já jednoleté a viceleté plevely? přez zimu vymrznou a na přišti rok se už neobjeví?

PS. zítra zkusím dát fotky z travniku.

Datum: 07.09.15 23:46
avatar

pravidelně sekat >>> to je na zhoustnutí nejlepší a na ty plevele taky,nízký střih,aby se nemohli vysemenit...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.09.15 21:19

Plevel má také kořeny,,takouvou sedmikrásku jen tak nezničíte.Neznamená,jak posekáte,že plevel zmizí..Postřik vydrží pouze rok,,je to nekonečné..

Já jsem stříkala Kaputem,,je to na sedmikrásky a pampelišky.Spolehlivé.

doplněno 09.09.15 08:25:

Mít krásný trávník je myslím největší umění,také jsem si myslela,že to nic není,,,,OMYL..

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.09.15 11:14

Jenom upravím označení hnojiva: je to NPK

Nitrogenium = dusík

Phosphorus =fosfor

Kalium = draslík

Postřik proti plevelu musíš vybrat sám. Co si vzpomínám, tak jsem trávu ošetřoval postřikem až se rozroste. To je pak vidět kde roste tráva a kde ji utlačuje plevel. Ale účinek toho postřiku vydržel pouze ten jeden rok.

Příští rok na jaře už se zase plevel rostl znovu.

Teď na podzim můžeš z trávníku vyčesat starou a suchou trávu. Pohnojit trávník před zimou je vhodné.

A na zhoustnutí je nejúčinnější neustálé sekání.

To žes v letošním roce dokázal vůbec vypěstovat trávník (při tom suchu a vedru které bylo) je dost úspěch.

Letos trávník pouze udržuj. Příští rok na jaře (nebo klidně i na konci zimy) rozházej hnojivo na trávník a to se s tajícím sněhem dostane do půdy. Pak tráva poroste a zhoustne. Protože tím hnojivem podpoříš i růst plevele, tak to budeš muset i něčím postříkat.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.09.15 21:23

colombo---není dobrá odpověď...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.09.15 11:24

fotky 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

jinak ano myslím si že sečením ten trávník časem zhoustne, ale žeby sečení se odstranil plevel? to asi ne

takže postřik až na jaře? a jaky doporučujete? díky

Datum: 08.09.15 11:52
avatar

Já než jsem udělal pěkný trávník, tak jsem ho 3x přesíval. Vždy se našly nějaká místa, která byla téměř holá. Teď je to OK. Taky jako vy mám v trávníku sem tam nějakou pampelišku nebo šťovík. Řeším to tak, že jsem koupil na Aukru Roundup gel a potírám tím co v trávníku nechci. Ono to uschne a já to hráběma vytrhnu. Můžu říct, že v trávníku mám teďka opravdu pouze trávu. Sice se tam občas nějaký bordel objeví, ale to se vymýtit nedá

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.09.15 20:32
avatar

jo,to co máš na fotkách,jsem měl na trávníku a stále mám,ale stačí síc častěji,bodlák stačí vytrhnot,semení vysoko, a to ostatní zmizí (teda ne.že by to zmizelo,ale není to vidět),jinak se plevelům stejně neubráníš,semena přenášej různí ptáci a chemie možná pomáhá,ale na druhou stranu,to je takovej problém,když mě na pěstovaným trávníku vyroste sedmikráska či něco jiného? podívej se na složení kupovaného travního semena...

...ale jestli chceš chemii a mít trávník jak na golfu,tak ostatní maj pravdu...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.09.15 22:26
avatar

Trávník je potřeba postříkat, doset a pohnojit. Kdyby jste to udělal už měsíc po setí, tak by jste měl teď trávník OK. Ale zase vám celkem vzešel. Trávník zhoustne jak po dosetí, tak po zimě po prodělané jarovizaci, ale musí dostat živiny. Teď na podzim pohnojete podzimním hnojenim, obsahuje více draslíku pro vyzrávání pletiv a tím dobře přezimuje. Na jaře zase s vyšším obsahem dusíku, pro rychlou regeneraci a začne rychle odnožovat. K odplevelení je dobrý Dicotex. Je sice dražší, ale spolehlivě odstraní všechny druhy, což u jiných se říct nedá.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 08.09.15 12:17
avatar
Všechny postřiky i bofix ubližuje i trávě, jen jí neublíží tolik, aby zahynula, ale plevele natolik, že se nevzpamatuji. Z toho důvodu bych s postřikem nepospichal. Nechal bych to až na cca květen. Používám bofix, tráva nesmí být min 2 dny secena.
V tomto období bych už npk hnojil méně, i kvůli čerstvému trávníku a hlavně době, za chvíli bude čas na podzimní hnojení, kde je méně dusíku a více draslíku. To pomůže trávě dobře přezimovat. Moc dusíku by ji v zimě mohlo ublížit, ale čert ví jaká bude zima.
doplněno 08.09.15 12:20: Krásný trávník do zimy nevypestujete, to chce delší čas, nemá cenu spěchat... Dejte tomu čas.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.09.15 23:02

ok takže teď na podzim třeba v říjnu bych to měl čím nejlepe pohnojit? jakou značkou?

a na jaře taky čím?

teď nemyslím postřik proti plevelum, a za tipy díky

Datum: 09.09.15 09:16
avatar

nemusíte hledat žádnou kór značku, hledejte prostě PODZIMNÍ hnojivo, klidně podzimní NPK, ideálně ve formě kuliček, které dokážete nějak rozhodit (nevím čím to děláte). Na jaře klasické.. klidně to na brambory.

Velmi dobré hnojivo (ne na podzim) je cererit, ale je drahé. Většinou na jaře dám nejlevnější NPK, které dokážu koupit a až druhé hnojení dávám něco lepšího např LOVOGREEN. Je 2x dražší než levné NPK, ale vydrží 2x déle, takže je 1:1 a méně práce (i méně sekání). :)

Ohodnoceno: 0x
 

 

Datum: 23.09.15 08:08

ještě jsem se chtěl zeptat, na fotkach 1, 2, 3, 4 je vidět že kolem obrubníku mám málo hlíny, asi je to cca 2-3cm pod. Ale i tak mi tady moc trávy nechytlo. Chtěl bych to dosypat hlínou a normálně přesít trávou? stačí ty 2-3cm hlíny, rozsypat, zasít,ušlapat? chytne se to?

a na těch zbylých dvou fotkách je vidět že když trávník se rozjížděl, tak řádil i krtek. Prostě jsem dycky krtinec zpátky zašlápnul. Teď ale jsou z toho po zahradě takové kruhy 10-20cm bez trávy. Jak to opravit? kdybych normálně sypnul na toto trávou asi se to nechytne. Mám to "kolečko hlíny"nějak narušit, zasít a ušlapat hlínu zpět? nebo jak jinak?

děkuji za rady

Datum: 23.09.15 09:08
avatar
Přesně takhle
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.09.15 10:12

a s tím jak budu chtít přidat 2cm hlíny kolem obrubníku...ujme se mi v tomto trává? sroste to jako celek? nebo mám překopat i ten spodek už tvrdý bez trávy?

Datum: 23.09.15 10:25
avatar

trošku narušit hráběma, přidat další hlínu, osít, uplácnout :)

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.