Dursban - lalokonosci

Od: Datum: 01.09.15 23:06 odpovědí: 7 změna: 08.09.15 13:15

Nevíte někdo jak je to s přípravkem Dursban? V zahradnických potřebách mi řekli že je zakázaný (dlouho) a náhrada za něj žádná...snad jen paraz. hlístice ale dle komentářů moc nefungují :(. Na netu jsem ovšem našla DURSBAN 480 EC v jednom cz e-shopu a v zahraničních (Polsko).

Tak se prodává nebo ne? Nebo je to nějaká "náhražka"?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 01.09.15 23:30

Na tyhle půdní škůdce se používal granulát Dursban 10G, ovšem tady ho již neseženete. Zrušen bez náhrady. Zkuste okolo-Polsko, Slovensko. Nebo vyzkoušejte Careo Combi Granulát, možná poskytne požadovaný účinek. http://www.agromanual.cz/cz/p…i-granulat-proti-skudcum.html

Ohodnoceno: 0x

Datum: 02.09.15 09:43

Dursban se dá sehnat.Sama jsem si ho teď nedávno kupovala,není to granulát ale kapalný a ředí se. ,účinek dobrý...

http://www.levnepostriky.cz/c…cidy.akaricidy/dursban.480.ec

Od: radkapod*
Datum: 03.09.15 13:47

Děkuji za dopovědi.

Wanesa@ Ano, to je přesně ten jediný obchod u nás, kde ho mají...a říkáte účinek dobrý? Dobrý je ve škole známka 3 :)

Na co a jak jste používala? V návodu nemají uvedenou dávku na lalokonosce, tak nevím jak to naředit...někde jsem četla že se to ke kořenům používá injekčně *sok*

Datum: 05.09.15 08:14

Zrovna nedávno jsem na netu četla, že vhodnou náhradou za Dursban je dusíkaté vápno. Zkuste se podívat na to vápno a jeho účinky a porovnejte s účinky toho Dursbanu. A složení bych také porovnala.

Od: radkapod*
Datum: 05.09.15 10:06

Určitě je náhradou na dezinfekci půdy ... ale já se potřebuji zbavit larev lalokonosců na kořenech trvalek (hosty, dlužichy, bergenie...) a dusíkatým vápnem bych jim spálila kořeny. Dospělce sbírám ručně v noci ale je to sysifovská práce při větším množství rostlin. Zkusím koupit ten Dursban jak píše Wanesa a nějak ho dostat ke kořenům...

Datum: 06.09.15 05:58

Radko Dursban se nevyrábí a náhrada zatím není :(. Na dospělé brouky možno použít Mospilan - postřik listů jako požerový jed. Na larvy je možné použít přípravek Nurelle či Reldan, důkladně prolít kořeny, ale není to vysloveně určené na lalokonosce - nicméně použít jde ;). Já to používám při nákupu nových rostlin. Pokud je zasažená větší plocha zahrady, tak asi jedině použít parazitické hlístice - ovšem pozor, před jejich použitím a po použití není možné použít chemii!

Kamarád zahradník mi poradil, ať nejprve použiju hlístice (jeden rok na podzim) tím zlikviduju larvy, během roku pak používat Mospilan při nálezu okousaných listů (postřik na list) a opravdu kontrolovat rostliny, aby se brouci nemohli rozmnožit. No a nově donesené rostliny prolít Nurelle. Není to 100%, sem tam okus od brouka najdu.

Každopádně to je celkem finančně nákladné :(.

To je tak, když EU něco zakáže, ale nemá náhradní řešení problému*cert*. Velkopěstitelé se Dursbanu museli zbavit, platili velké peníze za likvidaci zásob a nyní by především pěstitelé azalek a ronďáků Dursban platili zlatem.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 08.09.15 13:15

Za Dursban žádná náhrada není,nebo není taková,která by měla stejný účinek.Dursban je jedinečný ,všichni zahrádkáři si ho chválili.Proto jsem koupila tekutý v lahvičkách.Jsou tam dvě malé lahvičky a jedna se dává do 5litrů vody.měla jsem na paprikách housenky,mušky astačilo jedno zalití a bylo po nich...

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.