Název semínka stromu

Od: Datum: 25.08.15 12:11 odpovědí: 6 změna: 27.08.15 06:52

Ahoj, nevíte někdo, co je tohle za semeno stromu, respektive jaký je to strom? Semínko mám ze Srbska ze stromu, který byl u Dunaje. Víc nevím. Díky, pokud by někdo věděl.

Lepší fotku teď nemám ...

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 25.08.15 12:43

připomíná mi to cypřiš

Ohodnoceno: 0x

Datum: 25.08.15 12:55

To nebude ono. Semínko tomu není podobné a hlavně tamten strom byl na 90% listnatý.

Semínko má kolem sebe takovou (asi ochrannou) "mřížku", která je v mladém stádiu přilepená na semínku a v pozdějším (uschlém) je mezi nimi mezera a semínko v něm chrastí. Oboje je tvrdé, nejde jen tak rozmáčknout botou.

Datum: 25.08.15 12:44

Podle všeho jde o druh cypřiše

Od: wamp®
Datum: 25.08.15 13:22

Cypřišová semena vypadají asi takhle : http://www.rostliny-semena.cz/galerie/max_1298403444.jpg

Datum: 26.08.15 15:04

Zkuste podrobněji prozkoumat obrázky které nabídne Google po zadání plody platanu.Je to podobné tomu vnitřku po odstranění vnějšího obalu.Na jednom obrázku je vidět vnitřek plodu.U mě to byl hnedka ten druhý obrázek. cs.wikipedia.org

Ohodnoceno: 3x

Datum: 27.08.15 06:52

Platan to také určitě není ...

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.