Kolik pytlů hnoje na zahradu?

Od: Datum: 23.08.15 14:16 odpovědí: 9 změna: 24.08.15 18:11

Dobrý den,mohl by mi někdo odhadnout,kolik pytlů koňského hnoje budu potřebovat na podzimní zaorání na zahradě cca 2 a? A kolik do skleníku o rozloze cca 9 m2? Děkuji za odpovědi.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: rv
Datum: 23.08.15 14:36

S koňským hnojem si zaoráte i semena plevele, která vám zaplevelí jak zahradu, tak skleník. Raději ho nejprve kompostujte.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 23.08.15 15:03

Ano,dobrá,slyšel jsem,určitě vezmu v úvahu.Ale to množství?

Od: wamp®
Datum: 23.08.15 15:24

Zdravím.Takže,na zahradu o rozloze 2 árry je potřeba přibližně 30-35 metráků odleželého hnoje,tj.jedna fůra.

Do skleníku o rozloze 9 m2 cca 4-5 pytlů /koleček/.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 23.08.15 16:12

Zdravím,
na potřebné množství už jste odpověď dostal, na to vám já jakožto nezeměděc a nezahrádkář odpovědět neumím. Ale zaráží mne, že dnes lidi chodí kupovat hnůj do marketů (že se za hnůj královsky platilo, to vím - v době před rokem ´89, kdy se hnůj zaorával a byl mnoho zahrádkářů a pěstitelů), když, jak sem slyšel od kamaráda koňáka, dnes majitelé koní ještě platí za to, aby jim hnůj někdo odvezl. Nebylo by jednodušší a levnější si "za flašku" hnůj přivézt od nějakého majitele koní svépomocí? Pravda, je s tím víc práce a větší dřina než vysypat pytel...

Ohodnoceno: 1x

Datum: 23.08.15 17:31

U nás na vesnici mají před plotem valník s koňskými kobližkami a cedulí ,,nabídněte si,,.

Zdarma, jen za trochu práce. Možná by stálo za to, optat se v okolí, kde mají koně. Třeba by se rádi zbavili tohoto hnojiva.

Datum: 23.08.15 18:56

Pokud tím myslíte mě,tak hnůj mám právě od stájí.

Datum: 23.08.15 19:32

Aha, tak ale pak se tedy nepochopil ty pytle...Přebral sem si to tak, že budete kupovat granulovaný hnůj, což dnes dost lidí dělá.

Datum: 24.08.15 17:02

Když vyjdeme z toho, že na hektar se dává 500 q hnoje, tak na 2 ary je to 10 q. Když dáte víc, budete mít problém se zaoráním. Nechte si přivést fůru a ze zbytku udělejte kompost. Další roky se určitě hodí.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 24.08.15 18:11

Děkuji všem za odpověď.Bohužel bydlím na ulici,kde by vysypání hnoje s valníku způsobilo pozdvižení.Jediná možnost je hnůj napytlovat už ve stáji, po částech dovézt domů a pronést skrz chodbu rodinného domku na zahradu.Proto snaha učinit z pytle měrnou jednotku.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.