Jalovec vs. třešeň

Od: Datum: 11.08.15 08:02 odpovědí: 2 změna: 11.08.15 08:20
avatar

Dobrý den, otázka je jasná - může mít jalovec nějaký negativní vliv na vzrostlou třešeň? Ten nᚠjalovec roste do výšky, potom je plot a sousedova třešeň, která roste do šířky. Ta má větve, které jdou přes plot a mají kontakt s jalovcem. V dohledu mám tři třešně, ale pouze tato jedna nyní chřadne. Je to strom asi 15 let starý, normálně měla třešně a ještě dříve, než začalo toto horké počasí, tak veškeré listí zežloutlo a v podstatě všechno opadalo. Zdá se, že strom odchází. Chtěl bych být připraven na případnou stížnost od souseda. Já si myslím, že jalovec je v tom nevinně, ale raději se ptám. Děkuji Vám za odpovědi a zdravím!


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 11.08.15 08:07

Konkurence v prostoru, vodě, živinách, světle, stejně jako kterékoliv stromy a keře rostoucí ve své blízkosti. Ne, jalovec na úhynu třešně nemůže mít vliv.

doplněno 11.08.15 08:23:

Ostružinám přistínění naopak udělá dobře, zvláště v letošním roce. Mám je na plném slunci a listy i plody jsou spálené.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: benŽ
Datum: 11.08.15 08:20
avatar

Dobrý den, děkuji Vám za odpověď. Vím o negativním vlivu jalovce na hrušeň, ale o vlivu na třešeň jsem také zatím nic neslyšel. S tou konkurencí máte pravdu - jalovec zřejmě vyhrál, ale oba stromy takto rostou již řadu let. A vzájemná vzdálenost je asi tři metry. Ostružiny jsou asi do dvou metrů od jalovce a rostou stále zdravě (a je to jen keřik). Tak, děkuji a zdravím!

doplněno 11.08.15 08:30:

Jo jo, letos to je na zahrádce trochu loterie. Jinak, on ten plot je cihlová zeď, tak nevidím kmen té třešně (pouze korunu). Možná je nějaký viditelný problém už na kmeni.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright Š 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.