Jakou barvu na šasí sekačky

Od: Datum: 09.08.15 13:53 odpovědí: 3 změna: 09.08.15 15:47

Prosím, jaká barva by byla vhodná na nesené sečení u zahradního traktoru? Provádíme gen. opravu a nevím jakým základem nastříkat sečení a jakou potom vrchní barvu s ohledem na poměrně agresivní prostředí i mechanickou odolnost. Doposud máme vše stříkáno syntetikou. Děkuji za pomoc při rozvaze. Jirka


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 09.08.15 14:41
avatar

Zdravím,
osobně bych se držel klasického postupu - S2000 červenohnědá ve 2 vrstvách jako základ a jak vrchní 2-3 vrstvy syntetického elmailu S2013 industrol. Pro stříkání těchto barev ředidlo S6001 - rychleji zasychá kromě jiného.
Podotýkám, že sem "konzerva" a sázím na staré dobré a osvědčené postupy. Pokud rád experimentujete či máte jiné zkušenosti, můžete zkusit třeba některou z epoxidových či polyuretanových barev, případně některý z novodobých zázraků, ale já mám zatím zkušenost, že klasika je klasika a pokud je dobře udělaná (včetně podkladu), tak je téměř věčná.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: honzajm
Datum: 09.08.15 14:56

Základovka FORMEX S2003. Prvotně byla určená jako základ na barevné kovy a pozinkované plechy, na oceli pak úplně perfektní. Použil jsem, kdysi i jako základ na škodovku vydržela více než ostatní. Tvrdé základovky mají však jednu vadu - vytvoří na kovu slupku, a pokud nebyl plech perfektě očištěn a odmaštěn - prostě jsou místa, kde barva sice zatím drží, ale někde je spíš připlepená, časem se stane, že při porušení povrchové celistvosti, nějakým otěrem vzniknou místečka se rzí, a ta může pak pod barvou nepozorovaně postupovat. Řešil jsem tyto věci použitím barev na bázi vosku (býval Resistin - černý, na štětku, nebo Resistin ML - sprej). Tyto barvy nevytváří "slupky", čili se neodlupují, koroze se udělá pouze v místě porušení. Na autě - podbězích, kde je velký otěr od kamínků, písku, vody jsem nanaesl štětkou dva nátěry Resistinu, po zaschnutí ještě třetí, do něho jsem však před zaschnutím vmáčkl skelné laminovací plátno - jako "nárazník" pro odletující částice způsobující otěr, po zaschnutí ještě jednou přetřel Resistinem. Po otěru, kdy povrch "zbělal" - bylo vidět lamino, jsem pouze umyl a znovu přetřel, ale rez se na kov už nikdy nedostala.

doplněno 09.08.15 15:08:

Formex je také klasika - je to už před 30 lety lepší a podstatně kvalitnější druh "klasické" hnědočervené základovky

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.08.15 15:47
avatar

S Formexem máte pravdu, taky je to už stará odzkoušená barva, ale nenapadla mne, protože já sám ji nepoužívám.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.