Jak zlikvidovat krtka?

Od: Datum: 06.08.15 21:55 odpovědí: 14 změna: 29.08.15 18:11

Ahoj, dostal se mi na pozemek ten černej chlupatej "bastard" (prý little mole či co) Dostal se k nám asi zřejmě zavážkou, páč zakládáme akorát trávníky a nechali jsme si dovézt hlínu.

Chci radu, jestli na něj jsou nějaké granule jako třeba na krysy Kumatox apod. prostě, jak ho sejmout. Zkoušel jsem ráno vstávat hodně brzo a čekal, jestli ten šmejd bude hrabat, že by jednu ihned koupil rejčem, ale jak kdyby to cejtil a prostě nic. rabe kdy se mu zachce a teďka si dovolil vlézt manželce do nové skalky, kde jsou borůvky, kytky, jahody atd. To prostě posral. Nevíte někdo, v jakou hodinu je nejvíc aktivní? Pije mě už krev.

PS: neraďte mi plašiče, pasti a podobný krámy, já ho nbechci vyplašit já ho chci zabít.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 06.08.15 22:06
Ohodnoceno: 0x

Od: bimsalabim
Datum: 07.08.15 10:41

Nepomohu,ale přidávám také zoufalství.Syn tam nastražil nějaký železný lapač amatérskou past - nic.Já jsem zase do dír vyházela půl kila sazečky cibule,tak,jak někde četla.Z cibulek nic nevyrostlo( to nebyl ani cíl)ale krtci se asi dočasně přemístili, jenže ta zahrada je k nepoznání samá díra,z travičky tráva jen košťály,sekačka trpí,no pohroma.

Datum: 08.08.15 08:31

No nezlobte se , ale s takovým přístupem... Naučte se alespoň trochu sžít s přírodou a okolím, a budete mnohem spokojenější.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 08.08.15 09:06
No,jsi "samuraj", tak ho sejmi mečem:-D
Krtek je aktivní v 11 dopoledne a v 17 hodin.Aspoň tak jsme se to učili v přírodopisu.
Musíš na něj čekat delší dobu,i kdybys naslapoval tiše,ta potvora vše slyší a zdrhne.
Jo a bacha na vítr,nesmis stát před dírou s větrem v zádech.

Datum: 08.08.15 09:14

*zed*Taky vás vzít lopatou! Ale k věci. Se zavážkou se k vám nejspíš nedostal. Mladí krtci opouštějí rodné chodby a hledají si sami své nové teritorium. Protože jsou však lidé přemnožení, nemá ten sametový kožíšek, kam by se vrtnul. Samozřejmě, že existují 100% účinné prostředky (pokud tomu věříte), které vám ho pomohou "odstranit". Ale nejvíce se vyplatí trpělivost (to je něco, co nevím, jestli máte). Vysledovat kdy je aktivní. Čekat přpravený s rýčem, až bude vyrývat hlínu na povrch a pak ho vyrýpnout. Pokud jste aspoň trochu normální, odnesete ho na nejbližší louku - třeba v kýblu. Pokud zakládáte trávník, nejúčinnější je síť proti krtkům (pletivo), ale leze to do peněz. My máme na zahradě do hlíny zaražené vrtulníčky z pet lahví a krtek nikde. Nejspíš je na něj u nás moc hlučno. Mona

doplněno 30.08.15 17:20:

@samurraj - tak jste aspoň trochu normální ;) Děkuju, že jste ho odnesl*pusa* A zkuste i ty vrtulníčky.

Od: virna
Datum: 09.08.15 14:54

Vrtulníky z pet láhví je zajímavé,můžete sem hodit fotku nebo popis...děkuji

Datum: 09.08.15 22:16

virna - Základem je 1,5 l petka (protože má takové to zúžení v horní třetině) a uprostřed dna vyvrtat díru, aby do ní šel vsunout kovový prut, popř silný (rovný!) drát - otvor musí být o něco větší než prut, aby se vrtulník volně otáčel. A nezapomenout, víčko nechat! Pak se použijí spodky jiných pet lahví - musíte si s tím vyhrát a stříhat to asi 5 až 10cm nad dnem - změřené to nemám :(. Měly by stačit 4 ks. Někdo mi říkal, že je na základní petku lepí, já je protáhla drátkem a přivázala na zúžené místo na flašce (všechny musí jít stejným směrem). A hotovo. Drát píchnete do země, vrtulníček na drát a sebemenší větřík s ním otáčí. Vypadají celkem dobře, když si vyhrajete s barevnýma flaškama. Foto zatím nemám, ale snad se zadaří *placni*

doplněno 21.08.15 13:45:

Konečně i foto...

Datum: 08.08.15 09:17

zajda - s tou hodinou si nejsem jistá - chodívám se psem ráno cca po 8.hod - a už několikrát cestou zakousnul krtka...

k dotazu, nám se osvědčily elektronické plašiče - zapíchnou se do země, čas od času zavibrují, což krtci nemají rádi a tak se před nima stěhují pryč - chce to několik, podle velikosti zahrady - my měli na jaře zahradu samý krtinec, ale po čase s plašiči zmizeli...

Datum: 09.08.15 13:17

Dovolím si s názory polemizovat.Krtek je živý tvor,součást přírody,zabíjet ho není lidské.Ale když nám dělá hromádky,nemáme ho rádí.Zkusíme ho vyhnat k sousedovi.Krtek si vytváří síť chodeb,které mu umožňují přesouvat se z místa na místo.Tyto chodby jsou i ve velkých hloubkách.Tam má i hnízdo,kde přespává,případně má potomstvo.Z těchto chodeb vychází pod povrch chodbičky,v nichž hledá potravu a z nich vrtá větrací otvory.To jsou ty krtčince.Nejvíc těchto chodbiček bývá v čerstvě pohnojeném pozemku,kde je nejvíc havěti.Pokud se nám povede najít vstupy do hlavních tunelů,pak stačí do nich vložit hadr,nebo cucky,nasáknuté páchnoucí látkou,třeba kyselinou máselnou.Krtek má supercitlivý čich a takový pach ho bezpečně zažene.Už k nám nepáchne.

JABRAKA

Ohodnoceno: 1x

Datum: 21.08.15 14:09

Krtinec vertikalne lehce vykopat, udelat takovou mikrostudnicku, na dno dat prazdny plastovy obal od solviny, radeji vice obalu, z poloviny naplnene acetonem. Zapalit a bleskurychle prikryt nejakym plechem. Dole se udela brutální chemicka plynova komora. Osvedcene na ruzne srsní , vosi hnizda a pod.

Datum: 21.08.15 16:07

objevila jsem tento návod na plašič - vyzkoušejte:

http://www.playtvak.cz/jak-se…4_092904_hodinovy-manzel_kuko

Od: miloslav
Datum: 29.08.15 17:35

Musíte se smířit s tím, že prostě krtek existuje a nic s tím nenaděláte. Krtek je hmyzožravec a vaší zelenině uškodí pouze tím,že ji podrývá. Pokud se na vašem pozemku vyskytuje, znamená to že je na něm dost žížal, které jsou jeho hlavní potravou a tudíž že máte dobrou zem. I kdyby se vám podařilo ho zabít tak pouze uvolníte místo pro jiného který se do jeho revíru nastěhuje. Museli byste ho ničit všichni zahrádkáři v okolí.
Pokud vám ovšem cosi ničí vaši zeleninu nejedná se o krtka ale o hryzce. A to je mnohem větší problém. Plašiče ať už jsou jakékoliv moc nepomáhají, za čas si na ně zvykne. Pasti nejsou také moc účinné protože je plachý a nedůvěřivý.
Ideální je biologická ochrana a to tak že na vašem pozemku budou bydlet také hadi. Užovka zalézá do jejich nor a likviduje je pod zemí v jejich prostředí. Proto je ideální v koutě pozemku nějaká hromada starého kompostu se kterou se nebude hýbat. Takový trošku malý bordýlek kde by se mohly užovky schovávat klást vajíčka a přezimovat.
Jinak mohu poradit obyčejnou past na myši kterou umístíte u větracího otvoru, který si hryzci budují, na kterou dáte například kbelík. Hryzec se bojí světla. Jako návnadu použijte například ořech. Můj známý takto úspěšně drží stavy hryzců na přijatelné úrovni.

Datum: 29.08.15 18:02

No tak už se mi konečně krtka podařilo odstranit z mého pozemku. Měl jsem tucha a šel se podívat na zahradu. a viděl jsem, jak se zem hejbe. Bylo něco kolem 10:30 okamžitě jsem běžel do boudy pro rýč a čekal. Sakra ten hrabe rychle! když byla vhodná chvíle rýčem jsem ho vyhodil na povrch a než se dezorientovaný krtek stačil vzpamatovat, už byl v plastové bedýnce. Chtěl jsem mu dát hned rýčem a zabít ho, ale pak mi ho vlastně bylo líto, vzal jsem ho a odnesl asi o 500 metrů dál k lesu za pole. Tam se zaryl do země a já mám od něj pokoj.

Datum: 29.08.15 18:11

Samurraji, a co kdybyste na krtka zkusil některý z bojových chvatů, které umíte. Nebo i lopatu? Na psa byste si s lopatou troufl a mydlil ho hlava nehlava, proč ne krtka?

P.S. Neberte mě příliš vážně, ale ta vaše otázka mě prostě k mé odpovědi krásně inspirovala. *smich*.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.