Ptačí zob nebo něco jiného na plot?

Od: Datum: 22.11.12 10:05 odpovědí: 4 změna: 23.11.12 10:40

Moc se mi líbí LIGUSTRUM OVALIFOLIUM ARGENTEUM nebo LIGUSTRUM OVALIFOLIUM AUREUM. Barevné listy. Ale jsou spíšeneopadavé? Kdo to má na podzim uklízet ) Túje nechci, má je každý, nelíbí se mi a také chtějí zalévat a jsou choulostivější. Ten ptačí zob je nenáročný, rychle rostoucí a hlavně ty listy tyto dva druhy mají krásný...jen nemohu najít, zda jsou opadavé. Jestli jo, nevíte o nějaké nenáročné alternativě s podobnými listy? Dá se to nasadit ještě letos? Díky!


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ron*
Datum: 22.11.12 17:42

My máme živý plot z habru. Habr na podzim neopadává, takže svů účel plní i v zimě. Na podzim má krásné žlutě zbarvené listy. Je nenáročný, snese i neodborný sestřih. Zasadit ho ještě můžete, zatím je teplo. Jen bych sazenice koupila v květináčích, už zakořeněné.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 22.11.12 18:16
avatar

Ligustrum ovalifolium aureum je stálezelný. Vysazovat ho můžete dokud půda nezmrzne.

doplněno 22.11.12 18:37:

stálezelený

Ohodnoceno: 2x
 
Od: viky®
Datum: 23.11.12 09:42
avatar

Dobrý den. Proč si nenasadíte klasickou stěnu ze smrčků? Malé náletové smrčky se dají sehnat levně. Vyrostou v nádhernou stěnu, záleží, zda je necháte růst, nebo je budete udržovat. Stěna ze smrčků je stále krásně zelená, hustá. Je to vynikající větrolam. Máme stěnu. Jen můj názor.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.11.12 10:40

Viky. Stěna ze smrčků je nádherná, ale... šestým, sedmým rokem začnou smrčky nabývat na síle a rostou a rostou. Takže neustále střihat, aby vypadaly dobče. To není ten největší problém. Tím jsou kořeny. Smrk je má silné a hlavně těsně pod povrchem, nebo dokonce časem po povrchu. Takže sousedí-li tento plot třeba se sousedem - mrzutosti. Nemůžete v blízkosti takového plotu položit dlažbu - problémy...

Ohodnoceno: 3x
 

 

 

Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.