Dřepčíci- jak je likvidovat?

Od: Datum: 02.08.15 09:37 odpovědí: 5 změna: 02.08.15 22:38

Dobrý den, neznáte nějaký babský recept na dřepčíky? Likvidují ve velkém lichořeřišnice. Zkoušela jsem různé biologické postřiky, jelikož ji jíme denně místo pažitky a do čaje, nechci rozhodně používat chemii.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 02.08.15 19:23

Dobrý den, tak za A) dřepčíci nesnášejí vlhko- vydatně rostliny zalévejte.

B) Přírodní postřík z rebarbory. Listy natrhat na kousky, v hrnci přelít vodou, aby byly potopené a nechat dva dny vyluhovat. Potom cca 10 minut převařit, nechat vychladnout a před použitím zředit vodou 1:10. Vůni tohoto vývaru dřepčící nesnášejí.

C) predátor - nasaďte škvory

Přiznám se ale,že jsem ještě neslyšela, že by dřepčíci napadli tuto rostlinu.Je to pro mě novinka.

doplněno 02.08.15 21:24:

Vzhledem k tomu,že nemáte tak častou možnost zalití,snažila bych se pod rostliny položit černou igelitovou folii, jaká se používá např, na jahody.Ta by vám držela potřebnou vlhkost.Dřepčíci jsou právě přemnoženy proto, že je velmi teplé počasí a především sucho. A ještě mě napadla jedna babská rada - do hlíny zapíchat několik sirek hlavičkou dolů.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 02.08.15 20:38

Rebarboru bohuzel nemam. Zkusim sehnat. Lich. Mam vysazenou v truhlicich i na zahonech. Kvuli jejim lec. Ucinkum na caj, koupel, tinkturu. Je jich neuveritelne mnozstvi. Lepove desky je urcite nezlikviduji. Vetsi zavlaha take ne, jezdim na chalupu jen o vikendu. Tak do salatu trham jen mlade listy, ale je mi jich lito. Ty starsi jsou v hroznem stavu. I kvety ozrane. Zajimave je, ze nekolik kusu mam v trvalkove vysadbe a hnojim je kristalonem plod. A jsou vystavni. Ty mrsky asi vi, co je dobre.:) Ty kristalonove samozrejme nejim.

Od: luha®
Datum: 02.08.15 21:27

Dřepčíky nezlikvidujete, protože padlé soudruhy ihned nahradí nové armádní divize přicházející ze sklizených řepkových polí.

doplněno 02.08.15 22:00:

Pomohlo by zakrytí bílou netkanou tx.,ale zase se musí dát pozor na vysoké teploty (skleníkový efekt).

Ohodnoceno: 2x

Datum: 02.08.15 21:39

Tak to pristi rok presunu krmivo na mestsky balkon. :) Dekuji.

Datum: 02.08.15 22:38

Nektere rostliny mam pod folii. Kdyz se k nim nahnu, tak slysim lupani, jak seskakuji z rostliny. A po folii se jen hemzi.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.