Rajčata nedozrávají

Od: Datum: 28.07.15 15:30 odpovědí: 10 změna: 07.08.15 19:51
Nějak nám poslední roky nedozrávají rajčata. Je nějaká rada jak jim pomoct? Děkuji.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: jmlc®
Datum: 28.07.15 15:34

chce to přitáhnout teplo - někdo třeba dává pod rajčata černou folii...

Ohodnoceno: 2x

Od: jana2
Datum: 28.07.15 15:39

Letos se mi zdá teplého počasí dost , ale přesto nedozrávají.

Od: wamp®
Datum: 28.07.15 15:54

Teplé počasí je až teď v červenci.Červen nebyl tedy nic moc...Také je máme stále zelené.Je třeba vydržet

Ohodnoceno: 3x

Datum: 28.07.15 16:36

Nestříkáte měďnatými přípravky nebo Ortivou? Postřiky těmito přípravky oddalují zrání.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 28.07.15 16:43

otrhat listy, aby k plodům mhlo víc slunce

Ohodnoceno: 1x

Datum: 28.07.15 22:47
To je pověra, ale trhají se listy pod plody, ty už rostlinu neživí a zbytečně mohou chytat plíseň od spodu. Listy které jsou níž než plody se mohou vylamat.

Datum: 28.07.15 21:37

Zdravím, mně se osvědčilo omezit zálivku.

Datum: 29.07.15 06:33
Souhlasím s omezením zálivky. Jak mají rajčata pravidelnou zálivku, tak se jim nechce dozrávat. Taky se u nás v okolí dávala ke každé rostlině lžička kuchyňské soli, ale já velkým příznivcem zasolování pozemku nejsem, tak netuším jestli to pomáhá.

Datum: 07.08.15 19:51

Tak tomu bych uvěřila.Já předpisově zalévám jednou za tři dny každou rostlinu konví vody, protože to říkali v radiu, nějaký odborník, a rajčata mám také zelená. Sousedka tady přes týden není a její syn na nějaké zalévání kašle a rajčata má červená, půda úplně vyprahlá. Takže ty moje mají utrum, také je přestanu zalévat. Člověk okolo nich skáče, a to má za tu námahu...

Ohodnoceno: 0x

Od: luha®
Datum: 28.07.15 22:34

Pěstuji rajčata na volné ploše, bez skleníku a držím je co nejvíc při zemi, bez tyček a opory, protože u země je v noci podstatně větší teplo, než v metrové výšce a s dozráváním nejsou problémy. To, že se musí *opalovat* na slunci je pověra. Naopak je přikrývám kousky minerální deky (požívá se ve stavebnictví). Ty odkryté se většinou na slunci uvaří na počátku červenání a jsou pak na vyhození.

doplněno 29.07.15 01:47:

Pokud by se někdo (náhodou) rozhodl pro zakrývání proti úpalu, tak až ve fázi začínajího červenání. Dokud jsou zelená, ůpal nehrozí a osvit je naopak ku prospěchu.

Ohodnoceno: 2x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.