Je to plíseň rajčatová?

Od: Datum: 28.07.15 11:49 odpovědí: 9 změna: 29.07.15 21:57

Ahojky, mám asi 40 keříků rajčat, 25 druhů. Jen jeden jediný druh má tyto fleky. Jelikož mi d隝 smazal jmenovky, které jsem ke všem keříkům pracně dala, tak nevím, který to je. Podle odhadů by mělo jít o žluté rajče. Je a nebo to není plíseň rajčatová? Setkal jste se tím již někdo?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 28.07.15 13:08

toto nevypadá na plíseň bramborovou,spíš to odpovídá nějakému nedostatku ve výživě,pravděpodobně nedostatek vápníku.Pokud by se jednalo o plíseň byly by plody ještě černější a hlavně by byla také napadena rostlina a velmi rychle by napadení postupovalo.Vápník se dá rychle dodat postřikem Wuxal Calcium.

Ohodnoceno: 3x

Datum: 28.07.15 13:20

Děkuji za rychlou odpověď. To jsem ráda, že nás ještě nenavštívila plíseň . Přidávala jsem na jaře Cererit a tam vápník není, to je pravda.Rostliny jsou zdravé, plíseň nemají. Přípravek koupím, dá se stříkat i když jsou rajčata zralá a průběžně se již sklízí?

Datum: 28.07.15 13:24

Může to být také pouze připáleno od sluníčka. Letos jsem se s tím už setkal na více místech.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 28.07.15 13:27

Už jsem si našla na netu informace: Rajčata 10–40 ml/10 l vody
poznámka: Podle potřeby v 7–10 denních intervalech, poprvé 10 dní po nasazení plodů, postřik na listy. Díky moc. Napíši, jak jak jsem se s tím poprala.

Datum: 29.07.15 10:20
Ohodnoceno: 0x

Datum: 29.07.15 12:37

Ano máte pravdu, dala jsem na jaře Cererit a asi víc než bylo zdrávo. Pod keříčky přidávám nepatrně starý slepičinec. Dusík a draslík je v převaze a vápník chybí. Pamatuji se, že staří zahrádkáři dávali na podzim prochu vápna a zarývali jej. Díky za odpověď.

Datum: 29.07.15 10:41

Není to plíseň - ale! "Paprikové" rajče zkouším druhým rokem a v obou letech mi udělalo přesně tohle - na jiných odrůdách to není a nebylo, takže si myslím, že je to odrůdou a už nikdy je zkoušet nebudu. Možná chce toto rajče jiné podmínky než jsou v našich končinách, všechny ostatní odrůdy jsou vpořádku.

Ohodnoceno: 4x

Datum: 29.07.15 12:34

Přesně, mám to jen u jednoho druhu rajčat. Ostatní v pohodě. Zatím. Snad to vydrží až do poslední sklizně.

Datum: 29.07.15 21:57

Není to plíseň, je to jasný nedostatek vápníku. Pokud je to jen jedna odrůda, pak může být na Ca náročnější. Pokud hnojíte jak máte, často se nedostatek může projevovat jen jeho nedostupností pro rostlinu, často se tak děje při nevyrovnané zálivce, při suchu. Zkontrolujte, zda zaléváte dostatečně, může se opět jednat jen tuto odrůdu, obzláště, jestli má nasazené víc než ostatní.

Ohodnoceno: 2x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright Š 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.