Červavá rajčata - novinka nebo běžná věc?

Od: Datum: 28.07.15 02:32 odpovědí: 6 změna: 28.07.15 11:41

Už jste byli poctěni návštěvou podobných housenek, nebo je to novinka na našem trhu? Jedná se o housenku nějaké můry, ale specialistku na rajčata jsem nenašel, ale je vidět že jim evidentně chutnají.Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 28.07.15 05:41
avatar
Tak to je nemilé. Zatím jediný škůdce kterému rajče chutnalo byly ve skleníku molice.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.07.15 08:08

Čeština je bídná, ale něco se z toho dá přečíst. Ještě jsem se s tím nesetkala. Rozhodně bych je ničila fyzicky. Raději celý napadený keřík někam do ohně, nebo nechat uzavřený v silném igeliťáku hodně dlouho, aby pochcípaly. Asi několik měsíců. Chemicky bych se bála s ohledem na zdravá rajčata okolo. Chemii na zahradě používám jen ve výjimečných případech a s výčitkami svědomí.

Jak se Tomato červ dostat do rajčat?


Tomato červi jsou nevzhledné. Jsou jednou z největších výzev v pěstování rajčat. Jedí všechno, ne jen rajčata. Oni také útočit kopr, lilek, brambory a papriky. Tyto tiché dravci mají způsob, jak napadat své zahrady přímo pod nosem. Jsou malé, zlý a kouzlo spoustu problémů, pokud neřešení. Rostou zdravější rostliny rajčete zachováním rajčat červy na uzdě.

Charakteristika rajčat Worms

Tomato červi, jako jsou rajčata hornworms a housenky, jsou konečné zeleň torpédoborce. Tomato hornworms nesou silnou podobnost k společné housenky, které se nakonec přemění na kolibříka můra. Během svého mladého etapy, Hornworm vypadá jako velká housenka s hladkým, zeleným, rohatý orgán, který nese falešné oči po stranách. Tomato hornworms jsou rychlé pracovníci - budou žvýkat a živí se něčím tak rychle, jak se dá. Osenice, na druhé straně, snížit na mladé rostliny. Velké napadení housenky živí v noci na mladé stonky. Druhy housenky jsou Agrotis, Amathes, Peridroma a Prodenia. Oni obecně ničí více než rostliny, které jedí, v závislosti na University of Rhode Island rozšíření. Osenice může zničit až 75 procent plodiny.

Jak se hornworms Dostat se do rajčata

Zelená barva hornworms jim umožňuje velmi dobře snoubí s rajčatovým listy. Jejich přítomnost zůstane bez povšimnutí, protože jejich zelenou barvu, což jim dává přirozenou kamufláž. Jedí, růst a pracovat rychle. Tyto nepříjemné malé armády destrukce může zcela zničit vaše plodiny za méně než tři dny. Tomato hornworms se živí sáním vysušit nektar rajčat a dalších zahradních rostlin. Žena hornworms kladou vajíčka na listy rajčat. Jakmile tato vejce vylíhnout do červy, začíná hodování. Rajčatové červi obvykle začínají své útoky polovině léta až do konce rajčatového vegetačního období.

Jak se dostat do housenky rostlin rajčete?

Housenky mohou napadnout rostliny rajčete čtyřmi způsoby v závislosti na druhu. Solitary povrchové osenice, mezi které patří černá, bronzový, jíl-couval a zašlé osenice, budou odříznuti mladých rostliny rajčete na nebo mírně nad půdy linek. Útočí a spadl nové rostliny rajčete v noční době. Lezecká druhy, které zahrnují pestrý a strakaté housenky, vyšplhat stonky rostliny rajčete a jíst listy a plody. Podzemní druhy, mezi něž patří bledé západní a skelné housenky, se živí kořeny rostlin rajčete a podzemní části tím, že zůstane v půdě. Army osenice útok v hojném počtu a konzumovat vrcholy rostlin a pak "pochodovat" na jiné oblasti do zahrady nebo na poli.

Jak spravovat Tomato Worms

Je důležité najít rajčat červy hned. Tomato červi, jako jsou hornworms, skrýt velmi dobře a ponechat jen stopy listí stonky. Tomato červi dělat klepnutím na odkaz zvuky. Vyberte si je z ručně nebo použít kleště na tvrdohlavý a tvrdě lpí potvor a pokles je v kbelíkem mýdlovou vodou. Běžné rostlinné insekticidy, jako je například Bacillus thuringiensis spreje jsou vysoce doporučeno, a také působí jako dobré repelenty. Preventivní údržba, jako vždy je nejlepší lék, aby zajistily, že vaše plodiny jsou rajče červ-volný. Pravidelně kontrolujte během několika příštích dní vajíček, která může skrývat pod listí.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 28.07.15 09:57

Uf uf, ten dlouhý příspěvek se fakt dobře četl *smich* - předpokládám, že kolibřík můra má být housenka dlouhozobky svízelové a podle vzhledu housenek by to mohlo být ono, i když mám pocit, že jí více chutnají muškáty, tam je mám každoročně a na rajčatech ještě nikdy. Osenice většinou ožírají kořínky a mladé rostlinky a žijí v půdě a tam se také likvidují (Dursban tuším se ten přípravek jmenuje?). Máte to na všech rajčatech nebo jen na těchto dvou? Může to být také dáno tím, že je divný suchý rok... meruňky také nebývají většinou červivé a letos se nějaký hmyz "spletl" a některé jsou obydlené červíky.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 28.07.15 11:41

Jojo, čeština jak víno, ale přeložit do češtiny se to dalo

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.07.15 10:17
avatar

Vím, že neodpovídám přímo na otázku. Jenom chci podotknout, že se u nás začínají objevovat nové druhy hmyzu, pavouků atd.

Je to vlivem zavlečení - ve zboží, změny klimatu - otepluje se. Hmyz pomalu postupuje - přelétá po území /hranice pro ně neplatí/ a postupně si zvyká na jinou teplotu, klimatizuje se.

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.