Opadavani kvetu u cukin

Od: Datum: 20.07.15 17:12 odpovědí: 7 změna: 26.07.15 09:52

zdravim,nevite co chybi mym cukinam?jenom kvetou a opadavaji kvety.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 20.07.15 17:20

Nekvetou zatím pouze samčí květy?

Ohodnoceno: 0x

Datum: 20.07.15 18:27

cuketu pestuji poprve,takze vubec netusim,ze nejdrive kvetou sanci kvety.

Datum: 20.07.15 17:27

Jak dlouho ji máte zasazenou, mně začala kvést po měsíci, asi 14 dní opadávaly květy a teď už se 3 udržely a rostoui malé cuketky, mám ji zasazenou na balkoně v bedýnce a mám jen jednu, chce hodně zalévat.

Datum: 22.07.15 09:03

Za samičími květy je náznak malé cuketky. Samčí květy jsou jen na dlouhých stoncích a slouží k opylování a když odkvetou, cuketky se nevytvoří.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 22.07.15 12:42

Je to počasím.Mě taky cukýny nerodí.Semtam nějaký plod a okurky jakbysmet :(

Datum: 24.07.15 00:12

Ahoj. Mě vloni, malé cuketky začaly od květu hnít. Letos se pokusím ty květy po vytvoření malých cuketek odstranit. Zatím to nějak kvete. Tak uvidím. Opadávání jsem si žádného nevšimnul.

Datum: 26.07.15 09:52

Uhnívání od květu způsobuje mj. přehnojování. Já jsem letos hnojila cuketu zároveň s rajčaty, každý týden. Vše uhnilé. Pak jsem hodinu googlovala a dost toho přečetla. Nehnojím už více než 14 dní a mám cukety nádherné. Cuketa totiž nesnáší přemíru draslíku a dusíku. Psala to tam nějaká ing. z bývalé Sempry. Mě to zafungovalo, budu rozdávat a dělat cuketové zelí, mňam.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.