Jak se zbavit tohoto škůdce

Od: Datum: 19.07.15 18:41 odpovědí: 2 změna: 20.07.15 00:05

Dobrý den, na spodní straně listů jsme našli tyto skvrny. Jsou pravděpodobně od malých podlouhlých černých broučků, kteří umí asi létat nebo skákat. Nepodařilo se mi je vyfotit. Hledala jsem na netu, co by to mohlo být. Odhaduji, že jsou to třásněnky. Dočetla jsem se, že zlikviduji přípravkem Mospilan. Můžete mi poradit, jestli Mospilan funguje nebo jak jinak se jich mám zbavit.

Děkuji za odpověď Simona

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: luha®
Datum: 19.07.15 23:38

Pokud jsou na brukvovité zelenině, tak to zřejmě budou dřepčíci. S postřikem vám moc neporadím, protože všechny účinné prostředky byli ze sortimentu určeného pro drobné pěstitele odstraněny (používám Sumithion super). Vy můžete zkusit Karate.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 20.07.15 00:05

Podle fota se opravdu jedná o třásněnky-ty černé tečky je jejich trus. .Pokud jste je zjistila v počátečním stadiu, můžete se jich s úspěchem zbavit, pokud omyjete mírně napadenou rostlinu mýdlovým roztokem. Mýdlový roztok ucpe póry na těle třásněnky a tím ji zahubí.Postup musíte po dvou týdnech opakovat, aby byla zasaženy všechny generace postupně se líhnoucích třásněnek.Dále jako jednu z možností v boji proti třásněnkám, vám doporučuji SUBSTRAL řady Careo. Jsou to Combi Careo- tyčinky proti škůdcům, které jsou navíc ještě doplněny o výživu. Pomocí těchto tyčinek zajistíte rostlinám v nádobách nepřetržitou ochranu po dobu 10 týdnů před mšicemi, molicemi, třásněnkami, červci a dalšími škůdci. Aplikace je velice snadná a přitom zcela bezpečná. Zatlačte celou tyčinku do půdy a poté důkladně zalévejte. Pro květináč o průměru 11 cm postačí tyčinka jedna, s každými přibývajícími 3 cm průměru přidejte další tyčinku. Navíc ještě rostlině dodáte ve vyrovnaném poměru dusík, fosfor a draslík. Odpadá tak další složité přihnojování a samozřejmě můžete zapomenout na nebezpečné aplikace insekticidních přípravků postřikem. Pokud jste se však rozhodla rostlinu ošetřit insekticidem , kromě Mospilanu existuje ještě celá škála jiných. např.Biool,Synfonie 3v1,Neudosan AF,Rock Effect atd.

doplněno 20.07.15 01:12:

Nenapsala jste, která rostlina je vlastně napadena.Třásněnek je asi 220 druhů. Výše uvedené rady jsou totiž spíše pro okrasné rostliny. Jestli se jedná o listovou zeleninu, pak vám doporučuji tento přípravek:

Ohodnoceno: 0x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.