Třešeň neplodí

Od: Datum: 15.07.15 11:20 odpovědí: 9 změna: 17.07.15 08:40

Před třemi lety jsem si zasadila třešinku. Teď je z ní moc hezký i když nevysoký strom. Má krásnou korunu a hromadu listí, ale neplodí. Loni jsem tam měla tak 10 třešní a letos asi dvacet a ty sezobali kosáci. Víte někdo co ji chybí?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: benŽ
Datum: 15.07.15 11:29

Dobrý den, řekl bych, že tomu stromku nechybí nic, ale Vám trpělivost. Počkejte a ona bude plodit více (až bude starší). Zdravím!

doplněno 15.07.15 14:31:

No, nevím. O moji třešeň se v květu starají včelky. A žádnou jinou třešeň k tomu nepotřebuji.

doplněno 16.07.15 16:40:

conconi - stromek je ještě mladý, ale poroste rychle. Nevím, jakou máte zahradu, resp. jak je velká, ale třešeň je později velký strom a na podzim je z ní hodně listí. Takže, bude nutná údržba a pod třešní asi neporoste ani moc dobře tráva. Ovšem, strom je to na zahradě krásný - od květu až po barvu listí na podzim. Zatím ho snad ubráníte, ale až začne stínit a opadávat, tak to nevím.

Pokud budujete dokonalou zahradu jako z Lega, tak ji manžel stejně jednou porazí.

doplněno 17.07.15 09:00:

conconi - tak, to Vám chválím. Zahrada bez stromů je nudná (ovšem, dnes moderní). Snad ten stomek bude v těch Vašich podmínkách prosperovat a později i plodit. A chrupky jsou super.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 15.07.15 11:36

Stromek je ještě mladý, má čas. Na druhou stranu, jestli bohatě kvete a následně je málo třešní, chybí opylovač.

doplněno 15.07.15 14:54:

Třešně jsou převážně cizosprašné, tj. potřebují k opylení pyl z jiné vhodné odrůdy. Jinak se včelky můžou třeba přetrhnout a bude to houby platné. Vzdálenost vhodného opylovače do 50 m. V článku jsou vypsáni vhodní opylovači pro nejběžnější odrůdy třešní. http://www.floranazahrade.cz/cas-tresni/

doplněno 16.07.15 19:20:

Jabrako, s tím řezem bych moc neblbnul, je to přeci jenom teprve tříletý stromek.

doplněno 16.07.15 19:27:

Výchovným ano, ale ne řezat na podporu úrody. Teď se tvaruje korunka na desetiletí dopředu a ne zmršit stromek pro pár třešní, jak radíte.

Ohodnoceno: 2x

Od: rakytniko
Datum: 15.07.15 13:25

Ano.Chybí opylovač. Doporučuji poblíž zasadit např. třeš. Karešovku.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 15.07.15 19:09

Stromek je sice ještě mladý, ale jak již bylo řečeno, nemáte u vás blízko asi žádné opylovače, tedy vhodné třešně ... Proto poradím jeden fígl - rozvěste na vᚠstromek v době před květem pár plastových lahví s vodou, do které vložte větvičky již předtím vyhlédnutých, divoce rostoucích třešní nebo ptáčnic, aby se včely a čmeláci vrhli na tyto rozkvetlé "divošky" a uvidíte.., co způsobí přenesený divoký pyl.. Pokud je blízko vás dost stromů třešní, bude příčina možná jinde, ale divil bych se..

Datum: 16.07.15 19:23

I tříletý stromek je nutno upravovat výchovným řezem-.

JB

Datum: 16.07.15 15:37

Já jsem si to taky myslela, ale manžel pořád hartusí, že je ten stromek úplně na prd a brousí kolem ní s pilou. Zatím ji bráním, že je ještě mladá, ale také mi vrtá hlavou, jestli není chyba někde jinde.

Datum: 16.07.15 19:13

Pokud z jara kvete,je chyba skutečně v opýlení.Pokud kvete málo,je možné ji ke kvetení donutit vhodným řezem.Ponechat plodonoše ve vodorovné poloze,vyřezat svislé větve.

JABRAKA

Datum: 17.07.15 08:27

To máte určitě pravdu, jenže já spíš než výchovný řez ovládám vyhlazovací řez. Do toho bych se radši nepouštěla

Datum: 17.07.15 08:40

Právě, že ona přestože neumím prořezávat stromy, tak narostla hrozně hezky, je to třešeň jak z čítanky, krásná, pravidelná koruna a hustě obrostlá listím. Jako strom se mi strašně líbí. Zahradu máme malinkou, ale tuhle kočičku jsem tam vecpala.Stínit může jak chce, protože vedle ní roste obrovskej ořech, takže o úklidu listí bych mohla napsat rozsáhlou studii... :o) Kdysi jsme měli chalupu v Krkonoších a tam rostly dvě třešně na kamenité stráni. Byly to chrupky a každé prázdniny jsme se tam se sestrou přežíraly třešněma do bezvědomí. My máme domek v Klášteře nad Jizerou také na kamenité pískovcové půdě, tak jsem si ji z nějaké nostalgie zasadila. No uvidíme, dám jí, holce, ještě čas.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright Š 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.