Vím, jak na hryzce!

Od: Datum: 15.07.15 01:30 odpovědí: 4 změna: 15.07.15 22:30
avatar

Je to problém, který asi zde zatím nikdo nevyřešil, protože ani v této rubrice mi nikdo pořádně neuměl poradit. Včera jsem byla u přátel a kamarád mi poradil, ať koupím kleště na hryzce /používají se i na krtka, ale to se nesmí, když je chráněný/. Jednoduše se mu lopatkou přeruší chodba, klacíkem se udělá z obou stran trochu místa, kleště se postaví na dno chodby, čelistmi ke stěnám a celé se to zakryje dekou, aby byla tma. Hajzlík běží jak o závod a kebulí narazí do plíšku, který trčí mezi rozevřenými čelistmi, ty sklapnou a má po žížalkách! Na kleště by se mělo sahat jen v rukavicích, aby necítili člověčinu. Prý takhle už jich pochytal asi 30. Nevím, jak Vy, ale já jdu shánět kleště. Na internetu je mají, ale poštovné stojí 2x víc, jak celé kleště. Cena kleští cca 60 - 70 Kč. Tak lovu zdar!


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: luha®
Datum: 15.07.15 03:51

Stačí obyčejná pastička z pozinku za 12,- přiklopená např. vaničkou od masa.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.07.15 08:59
avatar

Vám se to s pastičkou daří? To by pak stačila i obyčejná, dřevěná, ne? Já už koupila 2 pozinkované pasti, docela drahé návnady a nikdy jsem ho nechytila. Láhev s vodou taky nic.

Od: luha®
Datum: 15.07.15 20:31

Jako návnada stačí kousek suché kůrky chleba nebo také používám Friskis granulky pro kočky. Hrot na pasti vyrovnám zpět do roviny a návnadu lepím pomocí pistolové páječky a tyčinky tavného lepidla. Plechová past je oddolnější proti vlhkosti.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.07.15 22:30
avatar

To se divím, že mu nevadí pach lepidla, ani světlo? Já byla tak obezřetná a stejně jsem nic nechytila, asi když dva dělají totéž, není to totéž...

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.