Vadí smrk růstu dýní?

Od: Datum: 07.07.15 22:29 odpovědí: 6 změna: 09.07.15 20:01

Ahoj. Dnes jsem byl zalívat na zahrádce kamarádce. Vše bylo v pořádku, jen na jednom dodělávaném políčku, těch pár tam zasezených dýní, nechce moc růst. Jsem přesvědčenej, že je to kůli fytoncidům z toho smrku nad tím políčkem. Milostivá tomu nechce věřit. Že s tohodle pěstování nic kale nebude. Kdo má pravdu?

doplněno 07.07.15 23:12:

Vláhy a živin to má dost. Ani slimáci tam nic nežerou.

doplněno 08.07.15 00:00:

Slunce tam pere asi od 10 hodin do 15.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: radkapod*
Datum: 07.07.15 23:05

Nevím jestli je to u vaší kamarádky kvůli fytoncidům...ale u nás je to kvůli tomu že smrky mělce koření a všemu berou vláhu a živiny.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 07.07.15 23:32

spíš než smrk jim vadí nedostatek sluníčka které se tam přes ty smrky nedostane...

Datum: 07.07.15 23:41

Soused má metr od plotu živý plot ze smrků stáří cca 20 let. Na své straně mám taky zhruba metr nasázeny cukety a rostou úplně v pohodě. Cukety nejsou smrky zastíněné. Vaše teorie se nepotvrzuje.

Od: aloiss
Datum: 08.07.15 07:42

A na které straně svého pozemku máte tu smrkovou stěnu? Jestli je to sever tak smrky opravdu nijak nestíní. Zalévat asi musíte trochu víc, vodu vysávají v širokém okolí.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 08.07.15 17:56

Ahoj. Tak jsem se právě vrátil ze zahrady a po nočním deštíku je to tam, i přez občasné zaslunění docela vlhký. A později zasazená cuketa a rozrostlá dýně se taky pěkně zbírají. Na dlouhém poli se začínají rozrůstat ty jejich šlahouny. Musím je otáčet dovnitř záhonu, jinak by nešlo za chvíli kolem chodit a sekat tráva. Loni se to vyšplhalo i na plot a jedna okrasná dýně vyrostla na druhé straně plotu. Květ prolezl okem a už to tam bylo.

Datum: 09.07.15 20:01

Mám dva smrky dva metry od záhonu, kde pěstuji dýně a cukety, úroda je v pohodě. Smrky nevadí, spíše to, že stíní. Já jsem jim už musela nechat uřezat vrchy a teď je to docela dobrý.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.