Výška plevele totální herbicid

Od: Datum: 29.06.15 07:06 odpovědí: 7 změna: 30.06.15 17:09

Dobrý den.Vrátil jsem se po 2 měsících ze zahraničí za 4 dny zase odjíždím.Potřebuji vyřešit plevel.V jednom useku zahrady cca 8x4m,kde nebylo nic osazeno jen zemina je ted plevel hlavně bodláky skoro až ke kolenům.Koupím nějaký tot.herbicid to je jasný.Jen potřebuju vědět zda ted plevel trochu posekat třeba do poloviny a pak stříkat.Nebo rovnou stříkat.Mám strach že díky výšce plevele nyní se postřik ani už nedostane na vše.

Děkuji

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 29.06.15 07:22

nesekat, postříkat. herbicid si cestu do kořenů najde sám...

Ohodnoceno: 0x

Datum: 29.06.15 08:17

Nic nesekejte. Čím větší listová plocha, tím lépe. Důležité je postřikem zasáhnout nejmladší části plevele, tj. vrcholy. Koncentrace dle návodu.

doplněno 29.06.15 22:07:

Totální herbicid zničí pouze vzrostlé plevele. Další klíčí ze semenné zásoby, která je vydatná. Holt musíte stříknout vždy, když přijedete nebo přidat některý z kořenových herbicidů, který likviduje vzcházející plevele. Otázkou je pak, co tam chcete pěstovat, aby to po postřiku rostlo.

Datum: 29.06.15 16:49

Pokud chceš plochu osázet trávníkem,pak se postříká hned celá plocha.Zničí se vše zelené.Asi po 14 dnech je možné plochu zaorat,srovnat,případně na povrch rozhrnout kvalitní kompostovou zeminu a vyset trávník.

JABRAKA

Od: smiler
Datum: 29.06.15 18:02

Dobrý den.No trochu je problém ten že jsem tu plochu postříkal herbycidem na podzim tam bylo ještě hodně zeleného.Ted na jaře bylo vše spálené a pryč tak že OK.Jen trochu už se místy zase zelenalo...tak jsem opět postříkal /duben/.Konec května jsem zeminu prokypřil a nechal jen zem nic jsem nesázel.V květnu jsem odjel do Rakouska včera se vrátil a opět džungle.A to jsem stříkla 3x už...Ted postříkám odjedu a za 2 měsíce přijedu a zase bude co dál? Aby to nebylo pořád dokola..vracím se definitvně až v říjnu.

Datum: 29.06.15 18:06

Otázkou ovšem je, na jak dlouho odjíždíte, aby zase plevel nestačil vyrůst. To by ta práce s herbicidem byla zbytečná. Mona

doplněno 29.06.15 22:18:

Tak udělat to každopádně můžete. Zničíte tak všechny vyrostlé plevely (pozor na vítr, ať vám neodejdou i chtěné rostliny). Ale dva měsíce je dlouhá doba a plevel je nejrychleji rostoucí "plodinou" našich zahrádek. Takže je více než reálné, že se vrátíte do podobné džungle jako tam máte teď. Mona

Od: smiler
Datum: 29.06.15 18:23

Nooo je to tak ted bych postříkal a přijedu opět až za 2 měsíce..

Datum: 30.06.15 17:09

Otázkou stále zůstává, proč děláte naprosto zbytečnou věc. Když jste měl odpoleveleno už na podzim, měl jste minimálně na jaře, nejlépe na podzim, zaset trávník. Nikdy vám nezůstane plocha holá zem, vždy na ní bude prostor k další generaci rostlin, ať už z půdních zásob nebo náletem (jako ve vašem případě bodlák). Pokud víte, že na místě chcete trávník a jedete na dva měsíce pryč, opět vyhodíte peníze oknem, nehledě na obsolutně zbytečné plýtvání herbicidem. Oslovte místního zahradníka, ať se vám o to postará, založí trávník. O následnou údržbu oslovte buď hodného souseda nebo zase toho zahradníka. A máte po problémech a až se vrátíte, doma budete mít pěknou zahradu...

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.