Poškození lusků

Od: Datum: 27.06.15 18:24 odpovědí: 4 změna: 28.06.15 13:04
avatar

Netuší někdo čím mohlo být způsobeno toto poškození lusků? Ve skutečnosti jsou ty fleky spíše bílo-šedé, na fotce je to zabarvení takové do červena. Lusky jsou nevzhledné, nevím čím k tomuto mohlo dojít, ale hrášek uvnitř je vynikající sladké chuti.Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: bilavlcice
Datum: 27.06.15 18:54

Moc Vás nepotěším, je to houbová choroba. Když jsou napadeny lusky, poškozená jsou i semena, přestože na nich ještě nic nevidíte. Já bych to raději nejedla.

Doporučuje se zlikvidovat všechny rostliny i s kořeny a další rok hrášek na stejné místo nevysévat.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 27.06.15 20:04

Viděl bych to trochu jinak. Takovéto stříbřité a korkové skvrny na luscích jsou způsobeny sáním třásněnky hrachové. Můžete bez obav jíst.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: bilavlcice
Datum: 28.06.15 07:57

Možné je obojí. Třásněnka způsobuje poškození semeníků a lusků, dále zanechává trus na semenících a listech a tím usnadňuje infekci rostlin parazitickými houbami. Chtělo by to vidět i listy. Můžete sem dát foto celé rostliny?

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 28.06.15 13:04
avatar

Jejda, tak celou rostlinu jsem nevyfotila a na zahradu nevím kdy se dostanu. Uvidím, zda bude ještě co fotit až se tam dostanu. Jinak díky za odpovědi.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.