Mrkev neroste

Od: Datum: 18.06.15 14:23 odpovědí: 6 změna: 27.06.15 14:57

Poradte proč mi neroste mrkev? Sel jem už od dubna třikrát a pořád skoro nic?

Petržel je taky mizrná. Jak správně zaset zkoušel jsem do písku,jak radili v receptáří.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: wamp®
Datum: 18.06.15 16:01
Zasít do písku...To jsem nikdy neslyšela *nevi*
Uskladnit,to ano,to je jiná.
Čtěte,jak správně pěstovat...
doplněno 18.06.15 16:01: http://www.jaktak.cz/jak-spravne-pestovat-mrkev.html
Ohodnoceno: 0x

Datum: 18.06.15 18:59

Ano,do písku jsem nasypal semínka promíchal a zasel začátkem dubna,potom ještě dvakrát a pořád nic neleze.

Datum: 18.06.15 16:04

Mrkev ráda zasychá, udržoval jste záhonek stále vlhký? Zemina má být namíchaná s pískem, to tzn., že má být lehká. Neseje se mrkev trochu dříve?

Datum: 18.06.15 20:12

Propříště:Mrkev vyžaduje kyprou,dobře propustnou a vyhnojenou zeminu,v dostatečné hloubce,nikoliv písek Ten přidávám k semenům,aby výsev nebyl moc hustý.Než vzejde a dostatečně naroste,vyžaduje výsev vydatně zalévat.Až rostlinky dosáhnou asi 5 cm,protrháváme je,aby nejsilnější měly dost místa k růstu.Pokud jsme vyseli demínka s pískem,.není je třeba protrhávat,jen probírám z porostu nejsilnější jedince do jarní polévky.Totéž platí i pro petržel.Celer vysazuji vypěstované sazenice do jámy na hloubku rýče,naplněné koňským hnojem,zasypaným kompostovou zeminou.Zalévám denně,a jednou týdně vykvašeným kuřincem.

JABRAKA

Datum: 18.06.15 23:04

Mrkev vzejte tak za dva týdny od zasetí. Nejčastěji jsou problémy se starým, již neklíčícím, osivem, velká hloubka výsevu (stačí max. 1 cm) nebo zaschnutí klíčící mrkve. Teď už sejte karotku, aby do zimy narostla.

doplněno 27.06.15 20:14:

Jo, Karlosi, mrkev rannou

Datum: 27.06.15 14:57

Karotka a mrkev je něco jiného? Všude mají jen mrkev,ranou,nebo norm.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.