Jak hubit komáří larvy

Od: Datum: 16.06.15 19:36 odpovědí: 9 změna: 01.08.16 00:43

Mám na zahradě káď na dešťovou vodu a jako vždycky se mi v ní množí komáří larvy. Co do té vody nalít, aby je to vyhubilo? Voda se používá na zalévání, takže zase by to asi neměly být nějaké supr jedy... :)

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 16.06.15 19:47

mospilan (postrik na jablone), pripadne jeden spric vybranym sprayem na bazi Biolitu (jednodussi a lepsi), kde je uvedeno vzadu v kolonce nebezpeci, ze je nebezpecny pro vodni organismy s dlouhodobymi ucinky

Ohodnoceno: 0x

Datum: 16.06.15 20:48

Oslovte nějakého akvaristu a nasaďte tam paví očka, nebo by mohly dobře posloužit mečovky i rájoveci by taky skvěle posloužili. Jen by to chtělo, aby se tam nedostal potápník, protože potápníci a jejich larvy jsou pro tyto rybky velmi nebezpeční.

doplněno 16.06.15 20:50:

Rájovci by měli být i odolnější při poklesech teplot i když po dlouhém pěstování v našich přetopených nádržích dost zchoulostivěli.

Datum: 16.06.15 20:49

Mám ten samý problém. Letos vyzkouším "babské rady" :

1. nalít trochu sava pro pitnou vodu (rostlinám neublíží )

2. čas od času nasypat lžičku vápna

3. do sudu nasadit 2-3 plevelné karasy

Ohodnoceno: 2x

Datum: 16.06.15 21:39

bohuzel 1) a 2) nefunguji, vyzkouseno na jezirku... a ryba v sudu, no nevim, chudak *houpy* Zato ten Mospilan super :) Kdyz jsem strikal jablone posprical jsem i jezirko, a je klid :)

Datum: 16.06.15 21:05

Trošku oleje, stačí i půl deci kuchyňského, je spolehlivě zabije. Drží se nahoře a před zaléváním se dá z hladiny sebrat. Nebo zalévat i tak (vždyť je jedlý), ale pak je konvice trošku mastná.

Datum: 23.06.15 07:53

Ale lidi, běžte do háje s tou chemiíí. Stačí trochu selského rozumu a vězte, že stačí obyčejný stolní olej na hladině. Rozplizlý film na hladině je udusí.

Ohodnoceno: 1x

Od: milan158
Datum: 31.07.16 15:04

Brzděte se selským rozumem a raději ověřujte vyčtené báchorky. Právě jsem to vyzkoušel na plastovém barelu s průměrem asi 70 - 80 cm. Použil jsem cca polévkovou lžíci jedlého oleje Vegetol a výsledek: olej vytvořil velmi malá oka, pokrývají cca tak 2 % hladiny takže netroufám si odhadnout, kolik by ho bylo potřeba na souvislou vrstvu, aby se ti mizerové udusili. Vesele si plovou kolem těch ok, dokonce někteří se jich přidržují a smějí se mi do xichtu

Datum: 31.07.16 16:50

Lžíce je málo, my do kádě-nádrže na 1000l lejeme olej z fritézy, 1-2l. Několik let a komáry to hubí spolehlivě a na zalévání to nevadí ničemu, na zimu nádrž vymyjeme a schováme. Do kanálu nastříkáme biolit a zaděláme na noc kartonem.

Datum: 01.08.16 00:43

Milane, to jste tam nalil úplně celou polévkou lžíci?*bzum*

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.