Černé mušky na rajčatech

Od: Datum: 15.06.15 20:40 odpovědí: 9 změna: 16.06.15 16:12

dobrý den

poradte prosím. Jsem začínající pěstitel a dnes, když jsem byla zalívat rajčátka na zahrádce ( tři rostliny v kyblíkách )

viděla jsem na listech malé černé mušky. I na růžičkách na květu seděly. Oč by tak mohlo jít a mám je něčím postříkat?

děkuji všem zkušenějším

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 15.06.15 20:46

Rajčata navštívily mšice.

doplněno 15.06.15 21:06:

Můžete zkoušet bio a nechat se překvapit zda zaberou nebo ne a nebo je zlikvidujte přípravky k tomu určenými. Např. Pirimor má ochrannou lhůtu 3 dny.

Ohodnoceno: 2x

Od: isteron
Datum: 15.06.15 20:51

Postrek prostriedkom proti cicavému hmyzu. Predajcovia v zahradkárskej predajni poradia.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 15.06.15 20:54
Tak to pozor na ochranné lhůty, některé přípravky ji mají sakra dlouhou. Můžete proti msicim zkusit česnek nebo kopřivy, je to bio.
doplněno 15.06.15 21:09: Osobně bych počkal až tam uvidím těch potvor víc, ideálně ve stádiu které všichni známe, kdy saji z rostliny.
Návod zde: http://abecedazahrady.dama.cz…-nezadouciho-hmyzu-bez-chemie
Ohodnoceno: 2x

Od: xy
Datum: 15.06.15 20:57

díky a v jaké formě, ten česnek? jsou to opravdu mšice? vypadají jako černé mušky...

Datum: 15.06.15 21:11

Předevčírem jsem ty mini černé mušky také na rajčatech našla, mšice to nejsou co to je nevím, postříkané Karate, dnes jsou mi ochranné lhůty fuk neb včera večer se přihnala vichřice a kroupy a dnes nemám mušky ani rajčata. Příroda to vyřešila sama a ekologicky.

Od: xy
Datum: 15.06.15 22:31

jéje, takový škody. to musí naštvat. to bych nechtěla, vloni mi takhle vichřice shodila sousedův kus stromu na borůvku a to tam bylo tolik borůvek ! mám ty rajčátka jako takovou novou hračku a okurka mě opustila už před týdnem.

Datum: 15.06.15 21:39

No shodou okolností můžete postupova dle tohohle příspěvku https://www.poradte.cz/rostli…ekticid-ze-starych-novin.html

Ohodnoceno: 3x

Datum: 16.06.15 02:27

to budou nejspis smutnice a saji mizu...

Datum: 16.06.15 16:12

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.