Květina - stín nebo slunce?

Od: Datum: 05.06.15 09:15 odpovědí: 5 změna: 08.06.15 10:11

Zdravím,

chtěla bych začít pěstovat kytičky na balkoně. Balkon sice je na jižní stranu, ale truhlíky bych dala k zábradlí na zem, takže by byly celý den ve stínu, ale přitom v tom největším horku. Jaké květiny mám vybrat? Ty, které snáší stín a nebo slunce? Jsem naprostý začátečník, takže se omlouvám za přihlouplý dotaz. Děkuji.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 05.06.15 10:16
avatar

To není dobrý nápad, dát truhlíky na zem. Než abych vám vyjmenovávala kytky, které milují sluníčko, mají-li dostatečnou zálivku, raději vám doporučím, ať se zajdete zítra podívat na trh, případně do nějakého velkého marketu typu OBI, Hornbach. Podíváte se, které kytky vám jsou nejsympatičtější, dáte řeč s prodávajícími a také se podíváte na způsob upevnění truhlíků na zábradlí balkonu. ;) Až vám všechno rozkvete, bude to krásná odměna.

doplněno 05.06.15 11:03:

Ta mezera je na podlaze? Mezi podlahou a stěnou-zábradlím? Máte tam sklo nebo zeď nebo šprinclíky?

doplněno 05.06.15 11:10:

Ta mezera, ta je protivná. Také mi vadila, když jsem bydlela na starém bytě. Měli jsme sklo. ;) Ale kytkám se to nebude líbit. Hlavu budou mít ve stínu a nohy v průvanu.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: kutululu
Datum: 05.06.15 10:59

Mě jde spíš o to, že mezi balkonem a zábradlím je asi 10 cm díra, kterou mi na ulici padají kolíčky, ponožky, vlastně veškeré malé věci, takže mě napadlo, že bych ji zakryla alespoň těmi truhlíky a vypadalo by to navíc pěkně. Ale je mi jasné, že málokteré kytce se tam bude líbit, možná že i žádné. Na parapet, kde svítí slunce v poledne mám v plánu si dát pelargonie nebo petunie a také nějaké bylinky, ale ještě jsem chtěla právě něco alespoň na tu zem.

Od: kutululu
Datum: 05.06.15 11:07

Pardon, chtěla jsem napsat mezi zemí a zábradlím. Zábradlí je nějaká plastová deska, takže proto by tam byl stín celý den.

Datum: 07.06.15 18:28
avatar

Ale v tom případě Vám do truhlíků s kytičkama, ty ponožky a kolíčky budou stejně padat, a lámat je. A pokud by Vám tam i nějaká rostla, tak se jí to líbit určitě nebude. A navíc Vám ty truhlíky budou při věšení prádla překážet. Řešila bych to určitě nějak jinak. Dejte sem foto a uvidíme, co se dá dělat.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.06.15 10:11

A čím je vyplněn balkon,sklem nebo plechem.Jestli sklem tak skus babičkovské muškáty a jestli plechem tak se ničemu nebude darit.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.