Demižon,co s ním?

Od: Datum: 03.06.15 00:38 odpovědí: 10 změna: 05.06.15 09:15

Dobrý večer,mám doma starší asi 50 litrový demižon,leží mi tu nemáte někdo nápad co s ním?myslel jsem nějakou tropickou rostlinu,nebo do něj něco zasadit zašpuntovat a nechat ať se mikroklima tvoří samo není moc hezký proto žádám co s ním...jen ne prosím že víno bych měl do toho udělat...děkuji.Petr.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 03.06.15 07:25

Kdysi jsem něco podobného měla, asi 5 let. Jen je problém dobře ho vymýt. ;) Vevnitř jsem měla zeminu a pár rostlin. Dlouhou tyčí jsem to všechno dovnitř naplikovala. Když zašpuntujete, bude stále zarosený a sklo zašlé, když pára vyschne. Bylo to pěkné. Ještě jsem na to chtěla konstrukci se stínidlem a žárovkou. Ale nikdy se mi to nesplnilo. Pak, když jsme se přestěhovali, prázdný demižon stál v koutě a v něm nějaká větev, snad z kroucené vrby.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 03.06.15 07:39

Vyčistit a naplnit vínem? :-D

Ohodnoceno: 1x

Datum: 03.06.15 08:32

Preferoval bych použití standardním způsobem - tedy naplnit slivovicí.

Ohodnoceno: 3x

Datum: 03.06.15 08:37

Já mám na chatě opletený a mám v něm slunečnice..

Ohodnoceno: 2x

Datum: 03.06.15 09:39

V posledních letech se rozšiřuje i u nás pěstování květin v různých skleněných nádobách, jako jsou demižony, skleněné koule, různé láhve a poháry i skleněné vitríny. Není to nic novéno, neboť již v roce 1830 začal s pěstováním kapradin ve skleněných vitrínách botanik Dr. Word a od té doby se nazývají také tyto nádoby Wordovy skříňky. Pěstování rostlin v uzavřených skleněných nádobách má řadu výhod. Rostliny nemusíme dlouhou dobu zalévat, protože vypařovaná voda stéká zpět do půdy. I v suchém bytovém prostředí místnosti s ústředním topením můžeme tímto způsobem pěstovat by jinak bez vysoké vzdušné vlhkosti zahynuly. I v otevřených skleněných nádobách, jako jsou např. koule je příznivější mikroklima než u rostlin pěstovaných v květináčích. Koule a nádoby se širokým otvorem se bez problému nechají osadit rostlinami jako jakékoliv misky nebo květináče. Láhve a demižony s úzkým hrdlem pak vyžadují jinou techniku výsadby. Na dno láhve dáme nejdříve vrstvu 2—5 cm (podle velikosti) drobných kamínků, abychom vytvořili dostatečnou drenáž. Na tuto drenáž potom dáme vlastni vrstvu zeminy, ve které porostou květiny. K tomuto účelu je nejlepší výživná listovka s přídavkem písku a rašeliny. U 25 I velkého demižonu bude tato vrstva asi 12—15 cm vysoká. Jako nářadí pro úpravu povrchu používáme čajovou lžičku a vidličku, které jsou připevněné na konci dlouhých tyček. Lžička nám nahrazuje lopatku a vidlička hrábě. Při sázení postupujeme tak, že lžičkou vyhloubíme jamky pro kořeny a potom společně s vidličkou rostlinku do této jamky zapustíme, přitlačíme a přihrneme zeminou. Postup prací při osazeni demižonů Volbu jednotlivých druhů pro osazení demižonu musíme volit citlivé. Měly by to být rostliny jednak se společnými nároky na prostředí, jednak v souladu po stránce vzrůstu a estetiky, aby vytvářely příjemný a harmonický celek.

Labels: kvetiny doma, SKLENĚNÉ NÁDOBY

Ohodnoceno: 0x

Datum: 03.06.15 10:08

Měla jsem dva, nevím, jak se k nám dostaly. Jeden opletený, druhý ne. Díky úzkému hrdlu a špatnému čištění to opravdu není k ničemu, než na nějaké to víno.

Vyřešila jsem to tak, že jsem oba demižóny postavila ke kontejnerům. Druhý den už tam nebyly. A měla jsem po starosti. Jaga.

Datum: 05.06.15 09:15

No bodejď by tam byly. Před nějakou dobou se trochu více urodilo a musel jsem řešit, kam s výsledným produktem. Byl jsem nucen zakoupit několik demižonů a on i menší kousek cca 15 litrů je docela drahá sranda.

Datum: 03.06.15 10:34

Umejt ho, postavit za vchodové dveře, udělej na něj víčko s úzkou dírou, a pokaždé když přijdeš domu,tak do něj vhoď padesátku. A až bude plnej, třískni do něj kladivem, a užívej radosti.

Ohodnoceno: 3x

Od: bg
Datum: 03.06.15 13:31

Taky hlasuju pro slivovici :)

Datum: 03.06.15 22:25

Ahoj. Měl jsem po tátovi několik kousků a rozdal jsem je. A je po potížích, co s nima. Jak jednoduché.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.