Stáleplodící jahody v truhlíku - vadnou

Od: Datum: 02.06.15 20:24 odpovědí: 4 změna: 17.06.15 13:03

Zdravím a prosím o radu. Jahodám začnou hnědnout listy a usychají. Může to být špatou zeminou? Dala jsem vyzrálý kompost.Mám je přesadit do jiné zeminy, nebo už vydrží ty co jsou dobré? Díky

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 02.06.15 20:55

do kompostu bych tedy nesázela chtěla jste ušetřit nebo proč - kompost se přidává do záhonů

Ohodnoceno: 0x

Od: petr01
Datum: 02.06.15 21:53
Já mám jahody taky v truhlikach, ale kompost tam teda nedavam. Koupila jsem univerzální substrát. Kompost se podle me do truhliku nedává.
Me přijde jako by byli omrzlý, me takhle loni spálil par jahod mrazík.

Datum: 02.06.15 22:41

Také jsem zakoupil před dvěma roky sazenice přímo z jahodárny, narostly, odkvetly, začaly se tvořit plody a během týdne uvadly a uschly. Z padesáti zbyly dvě. Nepřišli jsme na to, proč. Nejpravděpodobnější příčinou byla http://www.agromanual.cz/cz/a…hniloba-korene-jahodniku.html

Jinak si myslím, že máte přelito.

Datum: 17.06.15 13:03

urcite to je kompostem ja take hnojila a mam je pryc ale jeste jich mam spousty ktere jsem aktivne nehnojila staci uplne hnojivo na jahody a uroda je ohromna uz je pestuji spousty let a nektery rok zkousim nove varianty takze hnuj neeeee opravdu steci hnojivo na jahody to to nespali

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.