Pružina fajfky svíčky u sekačky

Od: Datum: 01.06.15 13:47 odpovědí: 4 změna: 02.06.15 21:37

Ahoj, při výměně svíčky u sekačky jsem po sundání fajfky našel na svíčce namotanou (nasazenou) pružinu, která byla pravděpodovně ve fajfce. Ta pružina má na jednom konci takové vyčnívající ostré zakončení a nepřišel jsme na to, jak jí vložit zpátky do fajfky... Našrouboval jsem tedy svíčku zpátky do sekačky a nasadil fajfku bez té pružiny a sekačka funguje.

Je problém, že tam ta pružina není? A jak jí tam popř. dát zpátky? Kabel (fajfka) se nedá nijak rozebrat.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 01.06.15 18:44

Tak ta pružina tam je kvůli lepšímu kontaktu na svíčku.Tím ostrým je propíchlí kabel.Nasadit se vám to asi nepodaří(možná rozřezat a poté zaizolovat).Problém možná bude v tom že jiskra přeskakuje i va fajfce a může se tam časem kabel přepálit a také se ta fajfka může vytřepávat ze svíčky

doplněno 02.06.15 18:51:

Přesně tak

doplněno 02.06.15 21:28:

Novou fajfku tam našrubujete (na kabel)tady je vidět kousek závitu

doplněno 02.06.15 21:29:

http://www.cermakauto.cz/detail.php?ID=17/6-odr

Ohodnoceno: 0x

Od: peetrs
Datum: 02.06.15 13:48

A v té fajfce má být ta pružina tak, jak je zobrazeno na tomto obrázku? A ten ostrý konec pružiny zajišťuje kontakt s vodičem v kabelu a je propíchnutý v kabelu? Obrázek to snad vysvětlí lépe...

Datum: 02.06.15 20:21

A kdybych koupil novou fajfku, jak jí vyměnám za starou? Fajfka se nedá nijak stáhnout z kabelu, asi je tam zalisovaný. Pokud kabel ustříhnu, jak na něj přidělám novou fajfku?

Datum: 02.06.15 21:37

Aha, takže tu starou také jenom vyšroubuji (z kabelu) a našroubuju novou.

Všiml jsem si, že také prodávají fajfku s tou pružinou zvlášť. Tam moc nechápu ten smysl... Nebo je to jen ilustrační fotka? http://kasumex.cz/fajfka-koncovka-svicky-pro-husqvarna-70

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.