Habr neobrazil, habr osychá

Od: Datum: 31.05.15 20:39 odpovědí: 2 změna: 01.06.15 20:20

Dobrý den,

mám již třetím rokem žívý plot z habrů. Letos jsem poprvé časně z jara pohnojil NPK (malou hrstičku ke každému stromku). Nevím jestli to má s tím spojitost, ale ze 300 habrů jich ještě cca 50 nebrazilo (30,5). Pár dalších osychá. Přitom ostatní stromky krásně rostou a mají pěkné zdravé listy. Ty co ještě neobrazily mají zpravidla pěkné zelené stonky, ale pupeny jsou suché. Ty co osychají měly krásné listy, ale z ničeho nic se začínají kroutit, hnědnout až úplně uschnou.. Nevíte co s nimi je nebo jak je případně ošetřit?

Děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: luha®
Datum: 01.06.15 01:27

Podobný problém s meruňkama, nevytvořily minulý rok žádné pupeny. Nyní raší pouze nové výhony, zbytek je bez listí.

Moje teorie: utopené (=přidušené) kořeny v loňském roce, protože v druhé polovině roku pršelo prakticky každý den.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.06.15 20:20
avatar

Pokud jsou větvičky habrů uschlé, zbarví se světle hnědě a nehtem z nich nelze sedřít kůru. Jestliže jsou habry živé, mají šedou barvu a kůru lze sedřít nehtem a po sedření se pod ní objeví světle zelené lýko. Někdy se stane, že již rašícím habrům zaschnou mladé lístky a přesto, že sazenice zůstává živá, nemá už dost síly znovu obrazit, to se může podařit třeba až druhým rokem.

doplněno 01.06.15 20:37:

Daleko horším případem by bylo , kdyby se jednalo o plíseň na kořenech - houbové onemocnění Rosellinia necatrix.Hniloba začne působit a napadat nejdříve tenké vlásky. Pak postupně napadne silnější kořeny. Po čase, rostlina už nedokáže přes kořenovou soustavu přijímat živiny a uschne. To, že kořenová soustava zmizela, zjistíme jen tehdy, když rostlinu vytáhneme ze země. Snad to ale nebude váš případ.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.