Poznávání luční květiny

Od: Datum: 31.05.15 16:43 odpovědí: 12 změna: 03.06.15 20:24
Co je to za květiny? Opět dotaz pro můj herbář. Díky Evka

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 31.05.15 18:25

Tohle je několikátý dotaz ve stejném duchu a mě zaujalo hlavně to, že škola chce po dětech herbář a zřejmě se nikdo nezabývá tím, aby jim vysvětlil, jak se exempláře správně vyberou a usuší. Pak je poradna zahlcena fotkami čehosi zmuchlaného, bezbarvého, bez květu, bez listů... Nechápu, proč nenasbíráš to, co znáš (vlastně asi chápu). Herbář se ale nedá dělat tak, že utrhneš, co vidíš, špatně usušíš a pak teprve zjišťuješ, co by to mohlo být.

Ohodnoceno: 3x

Od: radkapod*
Datum: 31.05.15 22:21

@evka co zkusit botanický klíč k určování rostlin?

Tedy dříve než z toho uděláš NNS (naprosto neidentifikovatelné seno) *smich*

Ohodnoceno: 0x

Od: evka®
Datum: 31.05.15 22:11
Herbář už mám hotový. Snažila jsem se sbírat kytky, které znám a většina i taková je. Tyhle kytky jsou cca rok až dva staré a chtěla jsem se dozvědět neco navíc - je mi líto nechat je jen tak ležet. Zároveň si uvědomuji, že jsem neměla moc potuchy o tom, jak je spravně lisovat. Tehdy jsem si dělala herbář jen tak "pro zábavu". Nové úlovky už vypadají jinak.
Datum: 31.05.15 23:07

jednička by mohl být zběhovec plazivý

doplněno 01.06.15 00:10:

taky bych 3 tipla na nějaký pryšec

Ohodnoceno: 1x

Datum: 01.06.15 00:02

1.foto - 100% zběhovec plazivý

2.foto - nedá se z toho nic vyčíst

3.foto - podle určitých znaků by to mohl být pryšec kolovratník, jistá si ale nejsem.

doplněno 01.06.15 00:47:

přesný název je pryšec kolovratec

Datum: 01.06.15 09:17

. Zběhovec plazivý

2. Hvozdík (nevím jaký)

3. Květenství javoru

Ohodnoceno: 2x

Datum: 01.06.15 19:05

Teda limetko, klobouk dolů za 3.obr. Ani ve snu by mi nenapadlo, že se jedná o květ stromu. Jste fakt dobrá.

Datum: 01.06.15 09:24

nechci tu být za chytrou , ale když se umíš zeptat tady co si najít stránky jak se dělá herbář a určování květin ...možná by to nebylo naškodu

Datum: 01.06.15 19:16

hlavne nechapu ten pitomy opacny postup, snad vemu herbar, rozpoznam, co trham (trham, co vim co je) a mam to hotovo, a ne natrhat venku, co me napadne a pak se snazit zjistit, co to jako muze byt za rostlinu, pak je cely ukol k nicemu. Natrhat cokoli a pak se zeptat co to je, to sis rovnou mohla vzit hotovy herbar z predchozich rocniku... asi tak

respektive tech lidi, co se tu takto pta je fakt hodne...

doplněno 02.06.15 06:08: Respektive me herbar take sr*l, jak na zakladce, tak na stredni, ale natrhal jsem vsechno, co uz jsem jakztakz poznal a uz zbyvalo jen par nejakych, abych splnil pocet rostlin... a ty jsem hledal podle herbare(knihy) pote, co jsem si ho zbezne prolistoval...jako pexeso... ve smyslu: "hele tohle zluty uz jsem videl, a todle fialovy taky"
Ohodnoceno: 3x

Od: evka®
Datum: 03.06.15 18:12
Děkuji vám za rady :). V herbáři mám přes 60 rostlin. Z toho jsem jich neznala zhruba 10 a na pár z nich jsem se po svých marných pokusech je určit, zeptala zde.
Datum: 03.06.15 20:22

Tak se nezlob, schytala jsi to za všechny ignoranty, kteří se ráno vzbudí, vzpomenou si "ježiši herbář!", po cestě do školy narvou co vidí, přes vyučování to vylisují v učebnicích a o přestávkách se zoufale ptají, co že to je, aby to mohli v poslední hodině odevzdat :-D

Datum: 03.06.15 20:24

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.