Jaký druh bodláku je to?

Od: Datum: 27.05.15 16:59 odpovědí: 8 změna: 28.05.15 09:49

Na obrázku mám bodlák, nebo snad pcháč? Jaký druh? Poraďte! Děkuji.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 27.05.15 17:29

Pcháč obecný nebo rolní (oset)

Ohodnoceno: 1x

Datum: 27.05.15 19:00

Je to pcháč obecný tzv. pcháč kopinatý ( cirsium vulgare).

Ohodnoceno: 0x

Datum: 27.05.15 19:44

Nemyslím si, že to je některý z jmenovaných druhů, rostlina má na rubu šedivé listy.

Vsadím si na bodlák, Carduus crispus (bodlák kadeřavý) http://botanika.wendys.cz/kytky/K18.php

http://www.flowerchecker.com/

Ohodnoceno: 2x

Datum: 27.05.15 20:13

Děkuji za došlé odpovědi. Jsou sice rozdílné..., ale já přece též váhám a nevím... No, proto se ptám dál, co to vlastně je.

Datum: 27.05.15 21:42

jiřinaa,možná by pomohlo, kdybyste napsala, kde jste ho utrhla.

Datum: 27.05.15 21:50

Ale bodlák kadeřavý může mít také na rubu šedoplstnatě listy a květní úbor je nahlučen do hustého chocholíku.

Datum: 28.05.15 08:43

Omlouvám se, vyjádřil jsem se nejasně. Rostlina na fotce je na spodu šedě plstnatá, a proto si myslím, že to je bodlák kadeřavý. Ty dva výše uvedené pcháče takto šedivé nejsou... a hlavně prostě vypadají jinak :)

Ohodnoceno: 2x

Datum: 28.05.15 09:49

Líbí se mi název - bodlák kadeřavý. Takže souhlasím s tímto určením. Má na vrcholu pět poupátek, ale vykvést je neuvidím. Každým dnem je technické služby posekají s ostatní už hodně vysokou trávou na prostranství před naším panelákem. Těch bodláčků"kadeřávků" tam roste opravdu hodně, aslepoň 20- 30 na nevelké ploše. Proto mně zaujaly...kde se zde vzaly...asi přiletěla semínka vzduchem...!

Děkuji Vám všem za odpovědi!*slunce**vtip**pivo*

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.