Jak slepit netkanou folii,

Od: Datum: 24.05.15 16:06 odpovědí: 6 změna: 25.05.15 17:53

Zdravím a mám prosím dotaz jak nejlépe slepit netkanou folii, aby ve spojích držela i ve vlhku a dala se na příště znovu použít. Zahrnovat zeminou nechci , měla by sloužit jako tunel ( kryt ). Ještě připojím dotaz jak si " ekologicky " poradit se slimáky , když nechci použít chemii (zrna) . Děkuji za radu předem. Olin


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 24.05.15 16:13
avatar

Herlulesem nebo asi lépe, Chemoprenem.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.05.15 16:34
avatar

Herkulesem. Slimáky lze napíchávat na hřebík, soli, nebo sbírat do kyblíku se slanou vodou, či nalít pivo do vydlabané půlky melounu a nechat je samovolně utopit. Ale modré granule jsou nejlepší, člověk u toho njemusí asistovat. Někdo je sbírá a zaleje vroucí vodou. Lovu zdar.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 24.05.15 16:39
avatar

Začněte pěstovat indické běžce. Podívejte se zvláště na sekci "užitek".

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.05.15 16:45

Přece existují granulky na slimáky a neškodí to ani domácím mazlíčkům..Žádné solení a propichávaní ,,je to drsné,,I na pohled. Pod folií se budou právě držet.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: luha®
Datum: 24.05.15 22:48

Na španěláky z Portugalska si udělejte solný roztok 16 až 20% (poměr 760g až 1 kg soli do 4 lt vody), nalijte do sklenice a slimáky do roztoku vhazujte. Voda se nekazí a slimáci se netrápí. Pro sběr jsou vhodné obracecí kleštičky na stejky.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.05.15 17:53
avatar

Záleží na to, jaký druh netkané folie máte. Pokud mluvíte o pravé folii na "foliáky", tudíž té bílé, takové čtverečkované, tak ta se sváří jednoduše žehličkou. Bez páry a přes noviny, obyčejné letáky, ne ty s lesklým papírem. Radím vyzkoušet napřed na kousku folie. Přesah minimálně 5 cm. Mám vyzkoušeno několikrát a nikdy se to nerozlepilo a svár vydržel několik let. Vlastně až do vyhození a obnovení foliákové folie, kvůli jiným důvodům. Slimáky hubím modrými kuličkami, tak jako ostatní rádci. Sbírat a topit je ve slané vodě, se mi nechce, jsou mi odporní, jako mandelinka bramborová. Ty červené larvy. Jako malá jsem je musela ručně sbírat a házet také do zavařovačky s nějakým terpentinem. Šneky s ulitou házím za plot. Co nejdál můžu.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.