Roundup-gel, používáte?

Od: Datum: 23.05.15 08:01 odpovědí: 35 změna: 08.06.15 08:05
avatar

Zdravím všechny zahrádkáře.

Chtěla bych se Vás zeptat, jestli někdo z Vás používá ten ten gel, co je neustále v televizi vychvalován. Že prý stačí se dotknout jenom listu a plevel to zničí. Není to nový přípravek, už je to na trhu minimálně tři roky. Já tomu moc nevěřila a zdálo se mi to zbytečně drahé, za tak malou lahvičku. Ale letos jsem podlehla a koupila to. Výsledek je dost sporný a neuspokojivý. Jediná pampeliška opravdu do několika dnů zajde, ale namatlala jsem tím tři druhy plevelů.Vlaštovičník, ten znáte všichni, vyroste z toho úplný keř a je to mrcha odolná. Pak takové to plazivé, roste to šílenou rychlostí a ovíjí se kolem všeho. Také téměř nezničetelný prevít. A pak také kopřivy. Dalo mi to dost práce, mazat ty listy a to jsem opravdu namazala, né že se stačí jenom dotknout. No a výsledek je, že už to je přes měsíc a teprve teď tomu začínají žloutnout listy. Nemohla jsem to ani vytrhnout, protože jsem musela čekat, až to pronikne do kořenů. Než se tomu tak stalo, tak ta rostlina stejně vesele rostla dál. Až včera už jsem se naštvala a začala to vytrhávat, protože z toho vlaštovičníku se udělaly doslova keře. A to byl namatlaný na několika listech každá rostlina. Jaké máte zkušenosti Vy? Také jste to někdo koupil? A jak to podle Vás účinkuje? Díky za názory a zkušenosti. S.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 23.05.15 08:11
avatar

Dobrý den, sice to nepoužívám, ale všude se uvádí, že se to má aplikovat za suchého počasí, resp. nemělo by to opršet. Potom je účinek menší nebo nulový. A, jak píšete, na ten účinek se musí počkat, aby ten přípravek zasáhl i kořeny, protože jinak to nemá velký význam. Vlaštovičník je docela hezký keřík a kvete žlutě - jeho štáva je dobrá k léčení bradavic.

A to dlouhé, plazivé a nezničitelné je svlačec - ten má kořen hodně dlouhý. Zdravím!

P.S. Já jsem to nikdy neaplikoval, protože jsem měl pejska, který se "živil" občas trávou a zeleným.

doplněno 23.05.15 09:22:

S tím plevelem to mám stejně jako Vy. Vlaštovičník bych mohl prodávat a svlačec vyhrává.

Jenou jsem ho schválně zkusil vykopat a měl kořeny snad metr dlouhé. To je marný boj. Ty přípravky jsou nyní hodně ekologické, tak příroda je sice spokojená, ale plevel ještě více.

Já jsem už s přírodou přestal bojovat a jen se bráním.

doplněno 23.05.15 19:56:

Také se podívejte viz odkaz - zdá se, že to je dobré řešení (a vlastně i úsporné).

http://www.webareal.cz/akp/es…/0/5/45-Herbicidni-hul-VALROM

doplněno 23.05.15 19:59:


Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.05.15 09:14
avatar

Bene, samozřejmě, že jsem aplikovala za sucha a nepršelo ani několik dní poté. Hezký keřík to sice je, ale všeho moc škodí. Já ho tady mám tolik, že bych mohla léčit bradavice celé obci. :-D Ano svlačec to je. Kořeny to má pekelné. Mne prostě překvapila ta dlouhá doba začátku účinků. A že se mezi tím nepozastavil alespoň růst toho plevele. První příznaky žloutnutí, se objevily až po měsíci aplikace. Takže mi ten proces ničení připadá velice zdlouhavý. A u toho svlačce to trvá ještě déle. Mezi tím se úplně rozbují a ovíjí mi růže a všechno kam se dostane. Dříve jsem to vytrhla, ale vyrostlo to rychlostí blesku znova. Proto jsem koupila tohle, abych to zničila v kořenech. Jenomže pak to už zase nemohu víc jak měsíc vytrhnout, aby se to do kořenů dostalo, takže mám vzteka. Také mám pejska a i kočičku a kvůli nim jsem právě přistoupila na tento způsob ničení. Jinak mi radili, abych to postříkala tím normálním likvidátorem všechno, jenomže toho se bojím. Tady natřu jen několik listů, kde je ta nejmenší pravděpodobnost toho, že by si jeden, či druhý, zrovna vybrali k okusování právě ten.

doplněno 24.05.15 06:18:

Aho Bene. Hezké to je, ale zase kupovat další přístroj, který se tady pak bude válet, se mi nechce. A jak se znám, tak bych tím pošmrncala i to, co k likvidaci nebylo určeno. On to dělá děsně pomalu a asi na to musí být trpělivost. Tu já mám jenom na ty práce, které mne baví. V tom případě má trpělivost nezná mezí. Ale v dělání něčeho, co mne přímo s.re, tak to teda jsem s touto vlastností přímo na štíru. :-D

Od: ben®
Datum: 24.05.15 07:54
avatar

Dobrý den, o tom, že se to má aplikovat za suchého počasí, jsem Vám přeci psal, tak to jste už věděla. Ten knot je asi předražený, ale ta osoba s ním nepracuje pomalu, ale pečlivě - což je rozdíl, má-li práce k něčemu vypadat a ne jen vystříkat drahý prostředek s myšlenkou už zase na další práci. Práce kvapná . . . platná. U toho knotu se nemusí člověk ohýbat a pokud pozná kulturní rostlinku od plevele, tak není problém. Jinak, ten knot by se dal vyrobit i kutilsky.

Zdravím!

doplněno 24.05.15 19:46:

Jo jo, o té mozaice vím z jiné otázky. To bych zase nedělal já. Musí to být strašná prace.

Nejdříve to vše rozbít a potom to zase skládat . Ale, když to člověka baví, tak proč ne. Tak, ať se dílo podaří.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.05.15 19:38
avatar

Ahoj Bene, však já vím, že se to má aplikovat za sucha. Ony se mají všechny přípravky aplikovat za sucha. I třeba když chci likvidovat mšice. Já náhodou čtu ty návody a navíc mi to dá i ten můj obyč. selský rozum. Teď jde jenom o to, že při dnešním nevypočitatelném počasí se nedá dopředu určit, jestli se do 24 hodin, z ničehož nic, nepřižene odněkud bouřka a průtrž mračen. Ale moc Ti děkuji, vím, že to myslíš dobře. Vždyť už Tě znám. Jenomže se mi nechce vyrábět knot, to bych se na něm asi raději oběsila... protože by mne to vůbec nebavilo. Já se teď vrhla na tu mozaiku a to mě šíleně baví. Také mne z toho dneska bolí záda. Ale dělá mi ta práce velkou radost, takže mi ani to vůbec nevadí. Už se těším, až bude zítra alespoň 6 hodin ráno, aby se rozednilo a já mohla pokračovat. A taky jsem závislá na počasí. Dneska to bylo nahnuté, ale nepršelo.

Datum: 24.05.15 23:45
avatar

I když nás neustále krmí, jak je Roundup neškodný, je rakovinotvorný a už se to začíná dostávat mezi lidi. Bacha na lidi, děti i zvířata na zahradě - nevím kolik dní. Prý po styku s půdou se neutralizuje, ale to také není pravda. Tam, kde se vyrábí / americký stát, nechce se mi to hledat/, vysoudili lidé po letech žalob a soudů,. miliony dolarů za kontaminaci půdy a následné zdravotní problémy. Já jsem jej používala občas trochu na pampelišky, tekutý, nejlépe natřít střed štětečkem na vodovky, abych nespálila i trávu kolem a fungovalo to. Ale prý je mnohem účinnější správně naředěný roztok vodou, než neředěný koncentrát, což se mi zdálo divné, ale poučil mne zemědělský ing. Ale už to na zahradu nechci. Prodávají se i jiné prostředky, zahlédla jserm jich v Zahradním centru několik, tak vyzkouším.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.05.15 09:40
avatar

Vlaštovičník je bylina, která se velmi dobře likviduje. Je křehká a mělce koření. Hlavně ji nenechat vykvést, což je právě nyní. Nejlépe se likviduje třeba již před měsícem, třemi nedělemi, chytnout dole u země a vytáhnout, zcela bez námahy, pokud ji najdete menší, stačí motyčkou přerušit kořen a je hotovo. Nenechat vykvést žádný plevel a tím omezit tvorbu semen.

Svlačec je jiná kategorie, četla jsem, že jakmile má 20 - 25 cm dlouhou lodyhu, tak se má vytrhnout, to je prý nejlepší doba na likvidaci, pak prý tolik neroste. Jinak je úporný a kořeny se nedají z hloubky zlikvidovat.

Ten gel jsem nekoupila, jelikož se mě to zdálo drahé, ale uvažovala jsem o něm. Spray mě úspěšně zničil půlku smrčku, ačkoliv jsem jej aplikovala pod igelitovou plachtou. Dostal se stejně tam, kam neměl. To je práce *uf*.

Za zahrádku krásnější a zdar všem zahrádkářům.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 23.05.15 09:59
avatar

Ahoj Pohanko. Ano to já vím, že koření mělce, ale neustále narůstá na tom samém místě. Pořád ho musím vytrhávat a mám ho tady hodně. No nevadí, jsem zvědavá, jestli to bude fungovat alespoň na ty kopřivy. Včera jsem je vytrhávala a mám popálené obě ruce. A rukavice jsem měla. Ale to mi zase až tak nevadí, prý to je dobré proti reuma ;). Ty kopřivy se také těžko likvidují v kořenech. I když je vytrhnu, stále v těch místech rostou. Tak, už tady leze z mraků sluníčko. Jdu ven, něco dělat.

Datum: 23.05.15 14:53
avatar

suzymon : asi Tě nepotěším,ale v loňském roce jsem gelem potřel listy na kopřivě, asi po 3 dnech jsem zjistil, že sesychají,ale jen ty,které jsme potřel adělal jsem to opravdu poctivě, žádné jen se dotknout. Takže jsem potřel všechny listy a nechal působit,nakonec jsem to nevydržel a asi po měsíci kopřivy ručně vytrhal.Letos jsou tam zase a zdá se,že ještě zdravější. Ještě uvedu, že opravdu nepršelo při aplikaci,položil jsem si list na ruku v rukavici a potíral sem tam. Takže buď mi zapoměli do mého kusu za cca 500 Kč ten rundap přidat a měl jsem tam čistý gel a nebo je to zase jen reklama.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.05.15 18:41
avatar

Jaraz, tak přesně jak říkáš, jsem postupovala i já. pořádně jsem potírala listy a to ne jenom jeden, jak je uváděno v reklamě. A výsledek? Tentýž, co Ty! To jsou ale prevíti, ti co to vyrábějí. Jak si tohle můžou dovolit. Vsadím na to krk, že kdybych to koupila v cizině, tak by to fungovalo. Je to zase výroba pro Čechy, ošizená, jako jsou ostatní produkty. Roundup je hodně známá značka a kdyby tenhle stejný sajrajt prodávali i venku, tak by si zničili pověst. Tady je stejná jenom krabička, obsah je už o něčem jiném.

Datum: 23.05.15 13:45
avatar

Suzymon používáme kde co , sehnala travex a letos si tráva vesele roste asi soudruzi někde udělali chybu, gel jsem použila poprve na skalce, zatím úspěšně všechen plevel zahubený, jen jsem ho uschlý vytahala ven. Buďte ráda, že máte dost vlaštovičníku, do zavařovací sklenice ho na drobno nakrájejte (celý jen bez kořenů), zalejte vodou a nechtě 10 dní vyluhovat, pak než půjdete do lesa natřete nohy po kolena, psovi břicho a nohy a klíšťata mají untrum. Cíleně plevel likvidujeme ale nedávno jsem v zahradnictví viděla malé květináčky a v nich obyčejnou kopřivu, cena 45,-, nápis léčivá bylina a prý se dokonce i prodává. Pokud by měl někdo zájem, dám adresu a může si přijet vyrýt zadarmo. Pokud se najde někdo a poradí, čím postříkat dvůr aby plevel nerostl, budu mu do smrti vděčná.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.05.15 18:50
avatar

Liduš, když já do lesa moc nechodím. Nemám kam. Když se mi podaří jet s někým na houby, tak se nastříkám repelentem. jeden mi vystačí na dva roky i víc. Nechce se mi patlat s Vlaštovičníkem. Ale třeba to pomůže někomu jinému, tak díky.

Od: uska®
Datum: 23.05.15 15:11

Váš gel nemám vyzkoušený, ale jednotlivý překážející plevel likviduji takto (už jsem to někdo sem psala). Kupuji v tekutém, koncetrovaném stavu, je mi jedno od jaké firmy. Dle návodu ředím, ale s dvojnásobnou dávkou. V návodech je slaboulinký poměr a usychání plevele je nekonečné. Rozředím si litr postřiku do rozprašovače, na něj nasadím do třetiny uřezanou 2 l PETku. ) Stříkám konkrétně třeba jednu pampelišku. Listy natlačím do petky a tu přitlačím na zem a stříknu. Nemůže se stát, že si postříkám kytiny vedle plevele. Do 3 dnů začne plevel žloutnout, nechám max. 14 dní. Po této době lze dobře uschlé trsy rukou sebrat, ať to nehyzdí zahrádku.

doplněno 23.05.15 19:30:

Kupuji jakýkoliv herbicid mimo roundupu, ten je nejdražší. Co zkusit třeba tohle?

http://www.agromanualshop.cz/…inator-nahradni-napln-12-5ml/ Dala bych méně vody, at to má větší (rychlejší) účinnost.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 23.05.15 18:46
avatar

Usko, to je hezké, ale nenapsala jsi co to ředíš! Co to kupuješ v tekutém stavu? *ee* Ať koukám, jak koukám, nikde to nevidím! Já bych byla moc ráda, kdybys to vyzradila. Také bych to vyzkoušela. Díky. S.

Od: luha®
Datum: 23.05.15 18:59

Uvařte si trochu škrobu ve vodě, vmíchejte do něj nenaředěný přípravek jakékoliv značky (roundup je předražený). Nebo můžete použít dextrinové lepidlo na tapety.

Obvyklé dávkování je 25 ml do litru, můžete dát třeba 30 až 35 ml, (to se doporučuje pro oddolné druhy), a můžete gelovat od rána do večera za pár Kč.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 24.05.15 05:59
avatar

Tak Luha, tohle teda určitě vyzkouším. Pak napíši, jak to fungovalo. Zatím díky!

Od: uska®
Datum: 24.05.15 09:13

Luha, prosím o dovysvětlení. Jaká vliv má škrob místo čisté vody do herbicidu? To by potom nebyl postřik, ale tímto mazlavým roztokem myslíte plevel potírat? Díky Uška

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.05.15 19:14
avatar

Usko, já si myslím, že když se uvaří ten škrob, tak se to asi na ty listy přilepí. Ale nesmí pršet. Proto jsem napsala, že to vyzkouším. Ale ten Tvůj systém samozřejmě také a uvidím, co je lepší. Pak podám hlášení, jak to dopadlo.

Datum: 23.05.15 20:19
avatar

Dobrý den, já si ho koupil vloni a škoda peněz výsledek 0 = má zkušenost

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.05.15 21:39

Nejlepší herbicid je motyka.A s kopřivami už také nebojuji, ale jsem za ně vděčná, jen povyrostou, tak je vytrhnu a namočím.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.05.15 06:04
avatar

Já vím! Ale mne to s tou motykou moc nebaví *hi*. A dříve jsem také dělala ty jíchy, ale letos se mi do toho nějak nechce. Asi proto, že to zase až takový zázrak nebyl. Teda já jsem nic podobného nezaznamenala. A byla s tím otrava, dlouho se to muselo louhovat. Ale je dost možné, že jsem to pak až příliš ředila.

Od: foxik270
Datum: 23.05.15 21:53

Používáme roundup v tekuté formě a tam kde byl vloni použit, neni nic než jen hlína :) . Před potřením nebo postřikem musíte onu rostlinku, vámi vybranou k záhubě, porosit. Viditelně tim urychlíte celý proces likvidace. Ovšem nesmí pak minimálně 3 dny pršet, optimálně týden.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 24.05.15 06:08
avatar

Foxiku, tak já to teda tak zkusím. Přece ten zbytek nevyhodím, když už jsem za to "vyplázla" ty nehorázné peníze. Ale jak odhadnu dobu, kdy nebude týden pršet, to teda nevím. A už to nekoupím, když je výsledek vázán na počasí, které já, ubohá, nemohu ovlivnit. To ať se s tím jdou vycpat.

Od: foxik270
Datum: 24.05.15 09:23

Bohužel s tim už neporadim. Pokud namatláte rostlinku a ono zaprší tak se nesmyje úplně všechno ale ten účinek to výrazně sníží. Pak nezbyde nic jiného než rostlinku namatlat znovu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.05.15 20:00

Ať používáte gel nebo postřik, tak musíte zasáhnout nejmladší listy na rostlině. Pokud napatláte staré listy, účinek je horší. Rostlina musí být při aplikaci suchá a pršet může až postřik (gel) zaschne tj. za cca 3 hodiny. Účinnost a rychlost zvýší teplé počasí a vlhká půda. Takže je-li teplo, druhý den pořádně zalijte.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: navy*
Datum: 25.05.15 01:00
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.05.15 06:34
avatar

Ahoj Navy. Já vím, také jsem na to koukala. Ale když vezmeme všechny tyto přípravky kolem dokola, vůbec by mne neudivilo, kdyby měly i ty ostatní přípravky stejné známky škodlivosti. Když něco funguje jako jed na rostliny, tak to nebude nic nevinného. Problém je dnes v tom, že si prostě někdo z nějakých důvodů vybere zrovna ten jeden z nich a pak nám, spotřebitelům začne vysvětlovat, jak nám to škodí. To samé se děje s potravinami a jiným. Tak když vědí, že to tolik škodí, proč to nezakáží vyrábět? To máte jako s cigaretami. Tak ať je nevyrábí, když na to lidé umírají a je to potvrzené. Ale je v tom byznys. Je ale zajímavé, že dokáží zakázat jiné věci, které člověku zase vůbec neškodí. U nás je to třeba u názvů různých potravin. Třeba Rumu a nějakého pomazánkového másla. Já už si nevzpomenu co to bylo, protože jsem to stejně nekupovala, jím jenom obyčejné čisté máslo, ale byl kolem toho humbuk. Prostě peníze a peníze.

Datum: 25.05.15 08:45
avatar

Zdravím,
gel jsem nikdo nekoupil, ale pokusy s klasikou jsem dělal. V rámci úspor jsem zkoušel vzít štěteček a potírat jednotlivé listy jak zředěným, tak koncentrátem bez ředění. Výsledek byl takový, že jsme s tím ztrávil celé odpoledne a některé rotsliny to přežily bez úhony, některé uschly až třeba po měsíci i déleší době. Takže mi to vydrželo rok. Pak jsem to začal řešit tak, že jsem namíchal přesně podle návodu ten nejslabší roztok a stříkal to ručním 5l postřikovačem. Na trávu dobrý, na plevel a kopřivy slabé. Nakonec zvítězil současný způsob, který aplikuju nyní - 5 plných odměrek (čili cca dvojnásobek toho, co se má míchat) z originál Roundup lahvičky do toho 5l postřikovače, přidám malého panáka saponátu (jako smáčedlo) a doleju to to plného obsahu postřikovače vodou. S tím obejdu zahradu a mám na půl roku vystaráno - uhyne všechno co postříkám (i ty kopřivy). Ale neaplikuju to tak, že jen na rostlinu maličko stříknu, ale třeba kopřivy doslova umyju odspodu nahoru (účennější je postřik na rub - spodní stranu listů). Podařilo se mi tak kopřivy de facto zcela zlikvidovat, občas vyrářející zbytky likviduju pravidelným sekáním.
Jen doporučení - přemýšlejte,co roste tam kde stříkáte, protože když to vezmete tak nějak "šmahem" (jako já), tak občas odejde i nějaké ta kytka, kterou "v zápalu boje" postříkám (většinou nechtěně) taky. Mne to netrápí, co vyroste na zahrádce živelně, tak vyroste, co zajde tak zajde - postřik dělám proto, abych si co nejvíc usnadnil údržbu zahrady a okolí a zbavil se trávy a plevele tam, kde se to blbě seče, někde to překáží atd. Prostě celkově údržbu zahrady dělám z nutnosti (protože nechci žít v džungli), ne že by mne to bavilo.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 25.05.15 08:52
avatar

Zdravím, ano, roundup gel je skutečně již starší výrobek:) doma ho nepoužívám, nedám dopustit na klasický roundup, ale na zahrádce na chatě mám gel, potirám jím pampelišky a vytrvalý plevel v truhlíkách a to funguje spolehvivě, zatím se mi nestalo, že by nezabral.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: navy*
Datum: 25.05.15 11:33

denny276R -no to je šílené,co píšete.

Vy jste úplný travič na vlastní zahrádce ! Místo vytržení kousku rostlinky z truhlíku potíráte to pesticidy? No snad není ani možné? Lidi vzpamatujte se a přečtěte se můj link,co jsou to za jedy a nositele rakovin,z ornice máte chemickou látku.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.05.15 12:52
avatar

No ono těch rostlinek v těch květináčích je až až, ale jsou to okrasné rostliny, nikoliv jedlé. A aplikace gelu alespon vyhubí rostlinku i s kořínky, takže nemusím pořád chodit a něco někde rvát. A těch chemikálií okolo nás je až až ve všem, to bych nesměla ani dýchat. Já to zas s tou chemií nepřeháním, ale prostě plevele je hafo a času na vytrhávání obden je málo:)

Ohodnoceno: 1x
 
Od: navy*
Datum: 25.05.15 13:21

No to je názor lidí,kteří nemají žádnou zodpovědnost vůči přítomnému ani příštímu.Takže podle vás,když jsou nějaké pesticidy okolo,tak vy jich tam ještě přidáte a je vám to fuk,jo?

Pěstovat květinky v truhlíku děláme pro radost z pěstování t.j.včetně vytrhávání plevílků a nebo to pěstujete jen proto,abyste se bleskly před okolím? No to je smutné.

Ohodnoceno: 0x
 

 

Od: honzajs122
Datum: 03.06.15 07:38

Sorry, ale použití jedné lahvičky za rok na celou zahradu je celkem v cajku...
Stoupni si na pole a tam bojuj, nebo na banánových plantážích, vinohradech...

Tady se řeší účinnost nějakého přípravku, tak to tady nespamuj ..

Ohodnoceno: 1x
 
Od: jentak
Datum: 25.05.15 11:56

Rondup gel funguje. Nesmíte podlehnout dojmu, že nefunguje a vytrhat ho. Ten gel se musí dostat tou rostlinou dostat až do kořenů. Když ji vytrhnete dřív, než se ten sajrat dostane do kořenů, jen jste vyhodili peníze. Vždycky mi rostly mezi barákem a chodníkem takový keříčkový kytky nebo spíš plevel, pampelišky, později mlíčí. Předloni jsem tím natřel všechno co čouhalo, od každého dva-tři listy, a nechal být. Postupně to celé uschlo, na podzim jsem to vytrhával suché. Loni nic, a letos se zdá, že taky nic. Uvidíme za měsíc, jestli něco vyleze.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.05.15 17:25
avatar

Do květináčů bych to opravdu neaplikovala. Když to má dojít až ke kořenům, tak to také zasáhne kořeny té pěstované rostliny a přece si nezahubím dobrovolně kytičky, na které se těším celou zimu, opatruji je a pak bych k nim měla kvůli nějakému plevílku co vyrazí, a který mohu bez obtíží vytrhnout, aplikovat takový neřád, jako "likvidátor". To teda nevím, ten nápad je divný. Já mám zahrádku docela malou a jak jsem psala, chtěla jsem to vyzkoušet. Nebyla jsem s výsledkem spokojena. Chtěla jsem vědět, jestli to někdo z Vás také koupil a jak je spokojený on. Chápu, že to musí trvat určitou dobu, ale ta doba se mi zdála nepřiměřená. Do několika málo dnů, to fungovalo pouze na pampelišky. Ty opravdu do týdne uschly. Pak jsem si uvědomila, že je vlastně i v té reklamě ta pampeliška. Takže to není na ostatní plevele, pouze na pampelišku. Pozor, já stále mluvím o "Roundup gel - novinka". Nemluvím o jiných postřicích stejného výrobce, které se ředí a používají jinak, než tím dotykem. Ty fungují, to vím. Ale nekupuji je, protože jsou předražené a stejného výsledku dosáhnu i prostředky, které jsou za poloviční cenu. Dala jsem se zlákat tím, že inzerují ten jeden jediný dotek a plevel je fuč. Tak jsem nakonec konstatovala, že fuč jsou jenom peníze z mé portmonky. Už to nikdy nekoupím a vlastně vůbec nikdy nekoupím nic, od této značky.

Od: hujer123*
Datum: 08.06.15 08:05

To je naptosté nepochopení fungování roundupu. Ten se dostane jen do kořenů likvidované tostliny přes list. Z rostliny na rostlinu se nedostane, pokud se přípravek nedotkne její zelené části. Já jsem gel použil před 10 dny v živém plotu k likvidaci náletů - javory. Nanesl jsem jej u každé asi 60cm rostliny na jediný list a po 10 dnech se to javorům začíná nelíbit a vadnou. Nechám je zcela uschnout a poté vytrhnu. Budu mít jistotu, že odumřely i všechny kořeny a tedy znovu neobrazí.

Důležité je zajistit, aby například při větru nebo dešti se přípravek nedostal na užitečnou rostlinu. Já to dělám tak, že likvidovanou rostlinu vyhnu od užitečných a na dva tři dny zajistím, aby se nedotklo ošetřené místo užitečných rostlin.

Pro mě plná spokojenost s fungováním gelu.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.