Co je to za keř?

Od: Datum: 21.05.15 16:44 odpovědí: 10 změna: 22.05.15 09:22

Dobrý den,
chtěla bych se zeptat, zda někdo neví, co je to za keř. Narazila jsem na něj kousek od nás na rozcestí, květy silně voní podobně jako fialky, byl plný pouze těchto květů, listy teprve vyrážely.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 21.05.15 20:39

Já bych řekla ,že to bude žakaranda -jakaranda.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 21.05.15 20:49

myslím ,že to bude paulovnie

jacaranda vypadá takto- porovnejte si to

Ohodnoceno: 1x

Datum: 21.05.15 21:02

jakaranda by asi nerostla někde na rozcestí tady u nás v Čechách

Ohodnoceno: 0x

Datum: 21.05.15 21:05

Budete se divit ,ale rostla.

Datum: 21.05.15 21:09

ak to se teda divím. Domnívala jsem že, že tady zimu nepřežije

Od: radkapod*
Datum: 21.05.15 21:02

Potvrzuji, Paulownia tomentosa...kvete před olistěním.

Datum: 21.05.15 21:18

Datum: 21.05.15 22:02

Podle prohlédnutí více obrázků a podle popisu se bude jednat o tu Paulovnii, přesto všem moc děkuji za odpovědi :)

Datum: 22.05.15 08:21

Nádherné vzrostlé Pawlovnie rostou v Mikulově - u zámku v parku a pak na náměstí u hrobky Dittrichsteinů. Ta na náměstí je zvlášť veliká, má dutý kmen a v něm hnízdí divoké včely. Krásné, navštívíte-li Mikulov v tomto období, právě kvetou.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 22.05.15 09:22

Paulovnii mám v práci, v takovém dvorku, chráněnou ze tří stran zdmi stavení, od jihu otevřené... nádherné voňavé květy..

deset let kvetla jedna radost, a letos kvetou jen dvě větve někde ve třech metrech a výše, vše ostatní je suché, ani náznak života... a nemohu dopěstovat novou ani ze semena, ani řízky... ani pod stromem nic neobráží ze semena...

škoda, dal bych si ji do zahrady.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.