Stříbrný smrk,škůdci

Od: Datum: 21.05.15 14:59 odpovědí: 2 změna: 26.05.15 12:10

Mám na zahradě stříbrný smrk cca 4m vysoký.Letos vyrašily na koncích větví nové výhonky,současně však strom začal prosychat a opadává jehličí.Prosím o radu jak postupovat při jeho záchraně.

Děkuji M.Jelínek

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 21.05.15 15:12

Dobrý den,

zdaleka nejste sám. Ptalo se zde již více lidí, když trochu zapátráte v příspěvcích, tak určitě najdete. Zkopírovala jsem svou odpověď z minulých příspěvků.

Za mě mohu říci, že máme stejný problém. Je toho opravdu hodně. Zjistila jsem, že v Ústí a v podstatě celé republice napadly smrky mšice, které se přemnožily kvůli mírným zimám. Záchrana by byla možná pouze v případě ochlazení a pořádného deště, a to i v případě, že strom ztratí až 80 % jehličí. Velké ochlazení nyní asi nebude a smrky jsou tedy odsouzeny k záhubě. Postřik insekticidy by možná pomohl, ale u vzrostlého stromu je to velmi složité, ne-li nemožné. I nám je našeho cca 40-letého smrku líto, ale už jsme se domluvily, že ho porazíme. Asi jsem Vás moc nepotěšila. Info máme od lesníka a před chvílí jsem na něj narazila i na netu.

Ohodnoceno: 0x

Od: zahradacentrum
Datum: 26.05.15 12:10

S velkou pravděpodobností se jedná o napadení mšicí smrkovou. Podrobnější informace jak postupovat v případě napadení smrku tímto škůdcem najdete v článku Invaze mšic likviduje stříbrné smrky

Ohodnoceno: 0x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.