Palma kvete

Od: Datum: 20.05.15 16:23 odpovědí: 3 změna: 20.05.15 18:46

Vlastním několik let palmu trachycarpus wagnerianus. Nyní má již kmen vysoký 75 cm. Dnes jsem k svému překvapení zjistila, že palma má 3 výhony s květy. Velmi mě to překvapilo protože jsem měla zato, že v našich venkovních podmínkách palmy nedosahují takových výšek, natož květů, jako ve své domovině. Máte někdo podobnou zkušenost? Doufám, že to není proto, že se jí nedaří a květy nejsou výrazem jejího zoufalství před úhynem.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 20.05.15 16:31

A co takhle fotečka! Nebyla by? Docela ráda bych se pokochala.

doplněno 20.05.15 17:20:

Jééé, tak to bude asi krásné, až to vykvete. Já bych byla nadšením úplně mimo sebe. Ani kdyby mi tady přistál na obláčku sám Adonis, nebyla bych z něho tolik unesená...

Ohodnoceno: 0x

Od: marci*
Datum: 20.05.15 18:46

Já sama nevím, jestli je tohle vše nebo jestli je to teprve "poupě". Jsem zvědavá. Jinak tato palma je původem z Himalájí a mě přišla před lety jako 20 cm sazenička.

Od: wamp®
Datum: 20.05.15 16:48
Dobrý den.Kdysi jsem tuto krásu měla v hale,jenomže,když se začala víc a víc rozrůstat,a to i do výšky -cca 150cm,tak jsem ji musela dát pryč...
Ano,kvetla několikrát,takže se domnívám,že se nemáte čeho obávat ;)
Ohodnoceno: 0x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.