Postup při vysazení svahu

Od: Datum: 19.05.15 13:05 odpovědí: 6 změna: 29.05.15 08:59
avatar

Ráda bych si osadila svah skalníkem, keřovou trvalkou. Jaký zvolit postup? Nyní je zde tráva, a protože se svah špatně seká, zvolila jsem tento způsob. Nejdřív se řádně zbavit drnů trávy. Znáte nějaký dobrý způsob? Je nutné potom položit nějakou folii? Pod keře dám asi hlínu, protože kůra by asi padala. Děkuji za rady, kdo máte zkušenosti.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 19.05.15 14:16
avatar

Odstranit drny a dat tam geotextilii. Ta se vetsinou zasypava prave mulci, kurou, aby nebyla videt. A potom uz jen udelat diru a sazet.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 19.05.15 14:51
avatar

Záleží jaký skalník budete vysazovat...jestli keřovou formu, tak vysadit přesně tak, jak napsal dakon... , pokud by jste chtěla skalník půdokryvný, který vám pokryje celý svah místo trávy, tak nesmíte dávat žádnou netkanou textilii - odstranit drny a přímo sázet do hlíny ;).

Ohodnoceno: 3x
 
Od: ben®
Datum: 19.05.15 15:14
avatar

Dobrý den, já bych trávník ponechal a celý zakryl černou fólií. Do otvorů ve fólii bych vsadil keříky. Pod černou fólií trávník "zajde" a žádné drny nebudete řešit. Měl bych obavu, že mulč se bude po fólii smekat ze svahu dolů, v tom ji pomůže déšť a sníh i ptáci, kteří v mulči s velkou oblibou hrabou. Pokud máte možnost, tak mezi keříky umístit snad nějaké ozdobné kameny. Zdravím!

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 20.05.15 00:07

Ahoj. Nó, tak to jsem zvědav, jak to dopadne u nás. Tady se posekala tráva na dost prudký stráňce a celé se to zakrylo tou tmavou jakoby hadrovou fólií. Ta stráňka má takovou prudkost, že jestli ta tráva pod ní zahyne, tak se ta zemina šeredně posype dolů. Až tak, jak velí gravitace a příroda. Ty zamýšlené klacíky Skalníku asi nebudou mít šanci, něco udržet. No, budeme uvidět, třeba poreferuji. Jestli nebylo lepšejší, tu mez dále jen sekat.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.05.15 07:53
avatar

Máte více možností. Buď ručno odstranit drn a zasadit keře, nebo vystříkat herbicidem a zasadit keře. Folii dávat pod skalník můžete i nemusíte. Zmeřte si plochu a na jeden metr dejte 3 rostliny do trojsponu, aby vám to dobře zarostlo.

Od: skalnik
Datum: 29.05.15 08:59

Dobrý den, souhlasím s Benem. Mám podobné zkušenosti s osazovaním. Použil sem Skalník "Eichholz". Příprava probíhala takto: vysekal sem břeh, pak sem použil postřik totálním herbicidem Rundup, pak sem natáhl černou textilii proti prorůstání plevelů. No a potom už sem vysazoval. V rozteči 0,5 m. Moje zkušenost: nebát se hnojení. Po zakořenění sazeníc sem prováděl postřik hnojivem 1x za 14dní. Používám Kristalon na okrasné dřeviny. Občas plevel proroste, tak mi byl doporučený přípravek GARLON NEW (výrobce Agrobio Opava). Skalníkům by neměl ublížit, ale ještě nemám v praxi vyzkoušeno. Nemáte zkušenosti s tímto přípravkem na dvouděložné plevele? Díky

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.