Zálivka okurek a rajčat

Od: Datum: 18.05.15 10:59 odpovědí: 5 změna: 19.05.15 16:30
Dobrý den. Chtěl bych vás požádat rádcové jak je možné zalévat tyto dva druhy zeleniny a kdy a jak aplikovat přípravky proti plísni. Zalévat brzy ráno nebo večer je jasné. Lze však používat studenou vodu bez odražení? A co můžete poradit k postřikům proti plísni? Asi preventivně, ale jak často? Moc vám děkuji.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 18.05.15 14:18

Rajčata a okurky se snažím zalévat ke kořenům, aby listy zůstaly suché a netvořila se na nich brzy plíseň. Obě rostliny mají rády odraženou vodu, zvlášť když jsou v létě velká parna, Teď stačí ráno napustit do konve vodu a večer s ní zalít (popř. ještě nachystat na příští den). Loni jsme měli se sousedama každý kolem 50 rajčat a chytly plíseň všem, postřiky šplíchajícím i nešplíchajícím... Takže když je "špatný "rok, rajčata i okurky jsou plesnivé během týdne, dvou...

Tak se zahrádkáři zase příští rok snaží a doufají, že bude lepší rok než loňský, protože vlastnímu slaďoučkému vyzrálému rajčátku i okurce se přece nic nevyrovná !

Přeji pěkný den

doplněno 18.05.15 15:58:

Myslela jsem 50 SAZENIC rajčat...

Rajče:

Kamarádka na jižní Moravě loni taky rajčatový úspěch, my jsme s plísní pohořeli...

Ohodnoceno: 2x

Od: rajce
Datum: 18.05.15 14:22

Padesát rajčat to mám víc na jedné sazenice. A vloni poprvé plíseň nechytly ani ty co jsem sklízel zelené. Bez stříkání a to byly na dešti.

doplněno 18.05.15 16:05:

Známá vloni nedaleko taky pohořela. Možná proto, že nedaleko pěstovali brambory. Oblast Náchodsko

Ohodnoceno: 1x

Od: luha®
Datum: 18.05.15 22:24

Celkem dobrý přípravek je Akrobat, je na bázi zinku a manganu se špetkou systémového prostředku. Měďnaté postřiky

reagují s chlorofylem a po zavaření mají okurky nezdravou flekatou zelenou barvu. (A. lze použít jak na rajčata, tak i na okurky).

Ohodnoceno: 0x

Datum: 19.05.15 06:55

V nějakém televizním dokumentu, anglický zahradník zapustil vedle každého keříku rajčat, květináč. A zalíval do něho Naplnil ho až po okraj. Dírkami ve dně se voda dostávala ke kořenům a nezaléval okolí. Já jsem kolem každého keříku udělala v zemině takový jako lavor a zalívala jsem do něho. Voda zůstavala jen v určeném prostoru a já nezalévala celý prostor, tedy i plevel. Kdysi jsem objevila i tento nápad. Obdoba toho květináče.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 19.05.15 16:30

Jé, to je super. Určitě vyzkouším. Díky za inspiraci.

Ohodnoceno: 0x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.