Výsadba okurek

Od: Datum: 17.05.15 10:49 odpovědí: 2 změna: 17.05.15 12:12
avatar

Už léta sázíme na zahradu okurky nakládačky a i letos mám svou předpěstovanou sadbu. Mám pocit, že už chtějí na záhon a proto se chci se zeptat všech, kteří to taky dělají - jak postupujete, jaké máte zkušenosti a event. výsledky? Sázíte je jak daleko od sebe? Sázíte tzv. na vodu? Dáváte pod sazeničky nějaké hnojivo? Pěstujete je na síti, nebo jen na záhoně "vleže"? Jak je ošetřujete? A v jakém prostředí (myslím tím kraj - např. my jsme u dolního toku Jizery)? A ještě otázka - řídíte se lunárním kalendářem pro zahrádkáře, nebo co si o této metodě myslíte?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: sos*
Datum: 17.05.15 11:25

Každý má svůj osvěčený způsob. Ale jen k době. U Žatce jsem znal velkopěstitele okurek,který pocházel z Bulharska. A ten mi kladl na srdce - semínko okurek do země až po zmrzlých ,kdy bude půda řádně prohřátá. Ta jej pak přijme a hýčká. A protože má to v noci klesat k 5 stupňům, ještě bych počkal.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: slavek27
Datum: 17.05.15 12:12

Já okurky pěstuji na rámech do kterých napnu plastové pletivo. Je to z důvodů úspory místa, protože mám malou zahrádku a taky jsou plody čisté, po dešti lépe osychají a déle trvá než se do nich dá plíseň. Většinou si sadbu předpěstuji doma a vysazuji už kvetoucí sazenice ale chce to počkat až když už noční teploty v noci neklesají pod deset stupňů.
Když je vysazuji dávám je po třech rostlinách do skupinek 60 cm od sebe a za třetím listem je zaštipuji aby se rozvětvily a lépe nasazovaly květy. Pak jim ještě pomáhám při růstu vzhůru a směruji je do žádoucího směru růstu.

Jako hnojivo se mi velmi osvědčila pokosená tráva, kterou vyrovnám do hromady a nechám částečně zetlít. Záhy se u čerstvě pokosené trávy nastartuje degradace hmoty při které teplota dosahuje až 60. stupňů. Pak ji na podzim zarývám do půdy namísto chlévské mrvy. Pozor ne každá plodina toto hnojení snáší. Je třeba toto praktikovat pouze pro zeleninu kterou lze pěstovat v první trati. Jinak většinou používám osvědčený Cererit, ale existují i speciální hnojiva. Jinak okurky vyžadují slunné stanoviště a vydatnou zálivku. Naochranu proti plísni okurkové používám sirnaté postřiky, ale jen asi 2 aplikace za vegetační sezonu.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.