Kadeřavost broskvoně

Od: Datum: 15.05.15 09:22 odpovědí: 13 změna: 20.05.15 13:09

Zdravím všechny zahradníky. Tak já jsem letos z lenivosti nepostříkala broskev proti kadeřavosti listů a teď si drbu hlavu. Strom je napadený, už jsou na něm plody a já se obávám, že ani neuzrají a opadají. Jsem husa. Co myslíte, mám ten strom ještě postříkat? Na všem je napsáno, že se postřik provádí při rašení pupenů a pak už ne. Díky.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 15.05.15 09:34

Mám obavu, že asi už je pozdě, ale to ať posoudí lepší odborníci.

Nicméně přidám něco z vlastní zkušenosti. Kadeřavé listy mám na broskvoních už několik let, nikdy jsem je nestříkal (buď si vzpomenu pozdě, nebo v době postřiku prší, atd.) nicméně mi broskve nikdy neopadaly. Jen loni, ale to je poshazoval přívalový déšť. Takže dle mého soudu není nic ztraceno.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 15.05.15 09:38

Tak díky, já si to myslím také, že už je pozdě. Tak budu čekat, jak to dopadne.

Datum: 15.05.15 22:48
Když to postříkáš ještě dodatečně tak se nic nepokazí. Zdeformované listy stejně opadají ale měďnatý postřik zabrání šíření na další listy nebo aspoň omezí míru postižení. Taky existují postřiky s miniaturní cizopasnou houbou která žere jiné houby. Ty údajně zabírají na kadeřavost ještě v téhle době. Nedají se ale kombinovat s měďnatými prostředky protože měď likviduje i zmíněnou ušlechtilou houbičku
Ohodnoceno: 2x

Datum: 15.05.15 23:18

Postřik proti kadeřavosti čímkoli v této době jsou pouze vyhozené peníze a ztráta času. Nezapomeňte však, že letos si ještě můžete udělat postřik na příští rok a to postřikem mědí po opadu listů. Letošní sezonu už neovlivníte.

Ohodnoceno: 3x

Datum: 16.05.15 09:07

Tak Vám všem moc děkuji. Myslela jsem si to. Už to stříkat ničím nebudu. Listů je tam málo a jsou zkroucené. Ona je ta broskev také už hodně stará, ale měla krásné velké a moc chutné plody. Já už tady bydlím deset let a ti, co ji sadili tady také bydleli minimálně deset let. Budu ji muset asi už pokácet a vysadit místo ní novou. Uvidím na podzim.

Datum: 16.05.15 09:09

tak listy otrhejte , pokud jste nestihla postříkat...

Ohodnoceno: 1x

Datum: 19.05.15 19:21

To bych musela otrhat celý strom. Ale zítra se na kouknu, uvidím, jestli bych nad tím nestrávila několik hodin. A Ty si myslíš, že kdybych listy otrhala, že to zachráním? Jestli ano, tak se o to pokusím.

Datum: 19.05.15 19:31

Stříká se i v prosinci a pak i na pupen a na myší ouško na jaře. Soused se řídí podle angreštu a také teplot. Prostředky se střídají dva druhy, ale v každém hobbymarketu by to měli vědět. Tak snad příští rok to bude lepší. Já jsem nikdy nestříkala, a listy byly zkroucené. Opadly a narostly nové, broskvoň ale plodila ob rok, úroda byla. Letos přítel dojel postříkat dvakrát a je to paráda, broskev má zkroucené jenom pár vrcholových listů.

Pokud je stromek dobrá odrůda, dá se naroubovat, abyste o ni nepřišla.

I když jsou listy zkroucené a opadají, neznamená to, že nebudou broskve, mnoho jich vydrží.

Od: poprve
Datum: 19.05.15 20:07

To slyším poprvé, že se broskvoň nechá roubovat

Datum: 19.05.15 20:18

Ano, soused si bral minulý rok rouby od babičky, zeptám se ho, jak dopadl a dám Vám vědět. Je to člověk, který je kolikrát i s paní od rána do večera na zahradě, kolikrát i v neděli stále něco kutí. Moc ho obdivuji, kolik má sil a elánu. Nějakou malou broskvičku jsem ale u něj viděla, tak snad se zadařilo.

doplněno 19.05.15 20:27:

Každopádně se souseda zeptám, ale jenom po zadání dotazu na roubování broskvoně mě vyjelo, ano, že to jde, jenom se to nazývá očkování, protože klasické roubování nemívá takový úspěch. Takže jestli jste to myslel takto, tak jsem asi použila špatný název této činnosti. Já se v tom přesně nevyznám a jak babička řekla, tak jsem to podala ,, soused si vezme pár větviček a naroubuje si je,,.

Datum: 20.05.15 09:27

Došel jsem ke stejnému poznání, rouboval jsem meruňky a při tom jak jsem se rozjel, jsem hodil asi 6 roubů nektariky na pláně broskve. Pak jsem teprve na internetu zjistil, že rouby nepřirůstají a proto se broskvoně zásadně očkují..

No smůla, tentokrát měl internet bohužel pravdu. Jeden roub ještě žije ale moc šancí mu nedávám,

Jiak, když už je pozdě na postřik měďnatými přípravky, já v miulosti v nejlepších časech receptáře dal na tip Bédi Trávníčka a stříkal broskvoně přípravkem Polyversum. Napadení listů a rozsah zkázy se mi pak zdálo menší. Opět jsou to nějaké pomocné bakterie jak v případě chytré houby.

Od: poprve
Datum: 20.05.15 10:38

Ano broskvoňe se zásadně očkují a navíc jen na jednoleté výhony. A asi se to musí umět. Jabloň není problém, švestky nemám velkou úspěšnost, broskvoň zatím bez šance

Datum: 20.05.15 13:09

Broskvoň se stříka proti kadeřavosti jakještě nejsou rozvité květy.Ona tím že zkadeřaví tak brokev vysiluje a má strom stále méně plodů...OTRHAT veškeré listy..myslím zkadeřavené

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.