Co s ořechem

Od: Datum: 12.05.15 20:20 odpovědí: 5 změna: 16.05.15 08:22

Na zahradě mě nečekaně vyrostl ořech a má od země 3 hlavní větve, každá směřuje na jinou stranu, žádný terminál. Takže jestli by mi někdo neporadil, jak to ořezat, aby byl k něčemu.Už je vysoký asi 3 metry, všechny větve skoro stejné. Normální strom s jedním kmenem předpokládám z toho nepůjde. Dík za případnou odpověď.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: jmlc®
Datum: 12.05.15 20:23
avatar

Máte sad nebo jen svou malou zahrádku s dalšími stromky, zelenínou atd?

Ořecháč bych ze zahrádky za domem zrušil co nejdříve - asi bych ho opatrně vyryl a zasadil někam na mez, kde nebude nikomu vadit listí...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.05.15 21:08
avatar
U ořechu ve volné přírodě je to běžné že se snaží růst jako keř. Počkejte do přelomu červenec-srpen a dva výhony upalte. Třetí za rok dostane rozum a pustí korunku. Stejně vám nebude plodit dřív jak za 10- 15 let takže ztráta všech měsíců kdybyste ho řezal teď je zanedbatelná a ořech nemá jarní řez rád. V létě se rána líp zatáhne.
Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 12.05.15 21:08
avatar

Záleží, jak máte na zahradě místo. Relativně byste mohla nechat ořech tak jak je a bude to velký strom se třemi mohutnými hlavními větvemi, časem se spojí - srostou a budou mít společný objem ale i korunu. Bude to velký strom ale hlavně, aby byly dobré ořechy, ty potom můžete rozdávat, prodávat, měnit. Je to paradox, ale takhle narostlý ořech ze tří kmenů má soused pod námi. Má rohovou zahradu a strom je v rohu do hlavní ulice a zároveň na sever. Takže nikomu nevadí, nikomu nezaclání. V létě se pod ním scházela - sjížděla i na vozíčku stará garda, na pivko a pokecat. Všichni už nás postupně opustili, málokdy se pod ním už někdo zastaví. Jednu výhodu to má pro i nás cizí, protože ořechy jsou vynikající, tak na podzim hodně plodů spadne i na ulici. To je ten čas, kdy člověk může přijít k levnému zdroji vitamínu B, když se nebojí ohnout záda. Ořechy totiž auta rozjezdí, to by byla škoda.

doplněno 12.05.15 22:01:

Doporučuji polopapírák ,,MARS,,.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 12.05.15 21:56

Vemte pilku a dvě větve uřízněte (klidně hned). Ponechte tu, která je nejsvislejší a tu se snažte co nejvíce narovnat (kůly, provazy). Kdyby se něco takového nacházelo u mě na zahradě, vykopu a zlikviduju úplně. A pokud bych chtěl ořech, zakoupím roubovaný a budu už minimálně pět let sklízet než začne rodit tenhle a zjistím, že ořechy nejsou podle mých představ.

Ohodnoceno: 5x
 
Datum: 16.05.15 08:22
avatar

Klidně jej nechte vícekmenný. Bude mít své nezaměnitelné kouzlo. Všechno nemusí být podle pravidel, co jsme si vymysleli my lidé. A jeslti má tři metry, tak předpokládám, že i síla větví už je taky slušná, takže pokud užežete dvě větve, tak mu způsobíte dost velké rány, které nemusí ustát. Tím spíš uškodíte.

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.