Thuje zhnědla

Od: Datum: 19.11.12 16:27 odpovědí: 3 změna: 19.11.12 21:23

Dobrý den. Máme několik thují. Některé z nih zhnědly, vypadají, že jsou suché, ale při pozornějším prozkoumání suché nejsou. Poraďte prosím, co je to za škůdce, případně jak je ošetřit.

Děkuji, pěkný večer.


avatar
Upozornění
Tato otázka je 5 let bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 19.11.12 16:30
 

kupte si NOVOZIR a hlavně je dostatečně zalejte

doplněno 19.11.12 16:51:

zde snad najdete vyčerpávající odpověď

http://hobby.idnes.cz/za-reza…0914_173329_hobby-zahrada_bma

 
Od: viky®
Datum: 19.11.12 17:04
 
avatar

Když se tújím nedaří a hnědnou

Začnou-li vám túje z ničeho nic hnědnout, pak vězte, že jejich stav může zapříčinit vícero důvodů, přičemž nezáleží na stáří stromu, neboť hnědnutím trpí všechny věkové kategorie:
Špatný závlahový režim _ po výsadbě je třeba zalít, ale nikoliv utopit sazenice. V těžších půdách zalévejte opatrně, v písčitých častěji a vydatněji. Do doby, než túje zakoření, sledujte vlhkost půdy.
Zimní prosychání _ je způsobeno nedostatkem vláhy v půdě. Ohroženy jsou hlavně kbelíkové rostliny. Ve volné půdě zalejte túje před jejím zamrznutím a při oblevě doplňujte vláhu.
Přehnojení _ nedávejte hnojivo ke kořenům hned při výsadbě, posečkejte s první dávkou přihnojení raději měsíc po výsadbě. Než přehnojit, raději přihnojujte až příští sezonu, kdy bude kořenový systém vyvinutý.
Nedostatek živin _ starší stromy rezaví, chybí-li jim hořčík v půdě. Rozpusťte ve vodě hořkou sůl, postříkejte na list (rychlejší účinek) nebo aplikujte zálivkou.I když túje rostou rychle, nějakou dobu potrvá, než vytvoří nepropustný plot. Jakmile se proto u některé objeví výrazné zhnědnutí jehlic, neotálejte s řešením. Případný náhradní jedinec v živém plotě hned tak nedožene ostatní vzrostlé exempláře
imní oteplení _ a následující velké mrazy způsobí popraskání pletiv s rašící mízou. Uschlé větévky nezachráníte, musíte celé ustřihnout.
Zimní solení _ živé ploty u komunikací trpí prosakováním soli z vozovky. Raději si do těchto míst živý plot nevysazujte, po čase vám uhyne.
Napadení houbami _ koncem léta se objevují odumřelé výhony se zčernalými plodničkami. Odstraňte větve a túje postříkejte fungicidem dle návodu.
Napadení škůdci _ larvy některých motýlků (molovka tújová) se zavrtají do větviček, které následně koncem léta zasychají. Postřik na savý a žravý hmyz by měl rostlinu škůdce zbavit.
http://abecedazahrady.dama.cz…c-61-sr-1-a-2248/default.aspx

 
Datum: 19.11.12 21:23
 
avatar

Máme taky jednu thuji, která vždy po prvním mrazíku změní barvu na hnědou a vypadá jako suchá.Ale na jaře se jí vždy vrátí její původní barva bez jakékoli pomoci z naší strany.Je to možná druhem.

 

 

 

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.