Thuje zhnědla

Od: Datum: 19.11.12 16:27 odpovědí: 3 změna: 19.11.12 21:23

Dobrý den. Máme několik thují. Některé z nih zhnědly, vypadají, že jsou suché, ale při pozornějším prozkoumání suché nejsou. Poraďte prosím, co je to za škůdce, případně jak je ošetřit.

Děkuji, pěkný večer.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 19.11.12 16:30

kupte si NOVOZIR a hlavně je dostatečně zalejte

doplněno 19.11.12 16:51:

zde snad najdete vyčerpávající odpověď

http://hobby.idnes.cz/za-reza…0914_173329_hobby-zahrada_bma

Ohodnoceno: 0x
 
Od: viky®
Datum: 19.11.12 17:04
avatar

Když se tújím nedaří a hnědnou

Začnou-li vám túje z ničeho nic hnědnout, pak vězte, že jejich stav může zapříčinit vícero důvodů, přičemž nezáleží na stáří stromu, neboť hnědnutím trpí všechny věkové kategorie:
Špatný závlahový režim _ po výsadbě je třeba zalít, ale nikoliv utopit sazenice. V těžších půdách zalévejte opatrně, v písčitých častěji a vydatněji. Do doby, než túje zakoření, sledujte vlhkost půdy.
Zimní prosychání _ je způsobeno nedostatkem vláhy v půdě. Ohroženy jsou hlavně kbelíkové rostliny. Ve volné půdě zalejte túje před jejím zamrznutím a při oblevě doplňujte vláhu.
Přehnojení _ nedávejte hnojivo ke kořenům hned při výsadbě, posečkejte s první dávkou přihnojení raději měsíc po výsadbě. Než přehnojit, raději přihnojujte až příští sezonu, kdy bude kořenový systém vyvinutý.
Nedostatek živin _ starší stromy rezaví, chybí-li jim hořčík v půdě. Rozpusťte ve vodě hořkou sůl, postříkejte na list (rychlejší účinek) nebo aplikujte zálivkou.I když túje rostou rychle, nějakou dobu potrvá, než vytvoří nepropustný plot. Jakmile se proto u některé objeví výrazné zhnědnutí jehlic, neotálejte s řešením. Případný náhradní jedinec v živém plotě hned tak nedožene ostatní vzrostlé exempláře
imní oteplení _ a následující velké mrazy způsobí popraskání pletiv s rašící mízou. Uschlé větévky nezachráníte, musíte celé ustřihnout.
Zimní solení _ živé ploty u komunikací trpí prosakováním soli z vozovky. Raději si do těchto míst živý plot nevysazujte, po čase vám uhyne.
Napadení houbami _ koncem léta se objevují odumřelé výhony se zčernalými plodničkami. Odstraňte větve a túje postříkejte fungicidem dle návodu.
Napadení škůdci _ larvy některých motýlků (molovka tújová) se zavrtají do větviček, které následně koncem léta zasychají. Postřik na savý a žravý hmyz by měl rostlinu škůdce zbavit.
http://abecedazahrady.dama.cz…c-61-sr-1-a-2248/default.aspx

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.11.12 21:23
avatar

Máme taky jednu thuji, která vždy po prvním mrazíku změní barvu na hnědou a vypadá jako suchá.Ale na jaře se jí vždy vrátí její původní barva bez jakékoli pomoci z naší strany.Je to možná druhem.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.