Nemocný dřín - Cornus florida urbiniana

Od: Datum: 11.05.15 21:03 odpovědí: 9 změna: 12.05.15 14:38

Nevíte prosím co se s ním děje? Letos ani nezakvetl, na jaře celkem pěkně začal obrážet a pak tohle. Stojí na místě kde nemá přímé sluneční osvětlení, zemina je s trochou rašeliny, zalévám přiměřeně.

Chybí mu nějaký prvek, že má tak divně zbarvené listy? Zdá se mi že na konci listů ho "žere" nějaká houb. choroba *ee*?

Musím ho zachránit *zed*

Díky...

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: stir
Datum: 11.05.15 23:39

Dobrý večer.

Nebyl u Vás pozdní mrazík? Pak se kouknout pod listy, jestli tam nejsou molice.

A ještě, naše má hodně ráda sluníčko. Co poradí další, moudřejší, uvidíme. Ať se uzdraví.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 12.05.15 08:23

Nejspíš stín, vlhko, rašelinou kyselo a hlavně přelito...

Od: radkapod*
Datum: 12.05.15 09:41

Děkuji za odpovědi. Mrazík žádný, na listech žádní škůdci.

Info o zemině jsem čerpala od Havlise, píše: " Cornus florida. Potřebuje vlhko, nikoli mokro a živnou, kyselou zem."

*nevi*

Datum: 12.05.15 09:50

dřín má rád obyčejnou zem spíš hlinitopísčitou - žádnou rašelinu a spíš přísušek než mokro a chce sluníčko...takže vše máte opačně

Datum: 12.05.15 10:11

@hahanaj Nezlobte se ale nezdá se mi že by zrovna toto zahradnictví doporučovalo vše obráceně :(. A nepíší o tom jen u Havlise i jinde píší že zemina spíše humozní s rašelinou, ochrana před slunečním úpalem a vody spíše více než méně.

Nemůže to být třeba nedostatek Fe?

Datum: 12.05.15 11:04

Na nedostatek železa, případně hořčíku to sice vypadá, ale myslím, že to je nebo bylo přelité. Taky bych nasázel do země a netrápil v květináči.

doplněno 12.05.15 14:12:

Stříkněte fe rovnou, železem nepřehnojíte. Přesazování nemá rád, takže jste mu moc nepomohla.

Od: nemamjmeno
Datum: 12.05.15 11:05

Pravdu má Hahanaj.

Hodně zahradnictví má zájem pouze prodávat a informace o rostlinách na svých stránkách mají chybně. Snad je to jen z neznalosti... :(

Bohužel leckdo má pocit že rostliny jsou předražené a dá se proto na nich hodně vydělat. Na získání živnostenského listu na prodej rostlin nepotřebujete žádný doklad o tom, že máte patřičné vzdělání v oboru. Bohužel...

Humózní s rašelinou - je velmi povšechná informace kterou lze použít u mnoha druhů. Možná proto jí tak rádi používají u všeho.

Internet je plný různých informací o rostlinách, ne všechny jsou správné. A občas i narazím i na foto které patří k úplně jiné rostlině.

Datum: 12.05.15 12:16

Podívala jsem se tedy na kořeny, zdají se být v pořádku - žádné hnití apod. Přesadila jsem ho tedy do zeminy s více pískem, našla jsem nové místo (do země zatím nepujde, je příliš malá a nejspíše i příliš choulostivá), pravděpodobně jí zaliji nějakým Lignohumátem, stříknu proti houb. chorobám a uvidíme...kdyby se ta barva listů za čas nezměnila snad jí postřik nebo zálivka Fe neublíží?

Datum: 12.05.15 14:38

Pokud jste přesadila- nehnojte spíš uškodíte než prospějete ...je to malá rostlinka . Když myslíte že se jí bude líp dařit v květináči- prosím,...ale myslím, že ji svou přílišnou starostlivostí uškodíte. V zahradě se mu určitě bude dařit líp...prostě podle přírody...příroda ví co dělá.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.