Je to lilie?

Od: Datum: 08.05.15 21:13 odpovědí: 5 změna: 22.05.15 08:33

prosím o odpověď myslíte že by to mohla být lilie?posílám i fotku z loňského roku už rozkvetlou...Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 08.05.15 21:47
avatar

Určitě ano.Veškeré znaky tomu nasvědčují, akorát mne zaráží, že má pouze jediný květ.Lilie mívají alespoň ještě dvě poupata.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 09.05.15 06:46
avatar

Je to lilie, pěkná, ale slaboučká. Nemá u Vás dobré podmínky. Na prvním obrázku roste v zapleveleném trávníku, na druhém je sice jakžtakž okopaná, ale ta hlína je podle pohledu /barva/ těžká.

Měl byste ji dát do pěkné kypré hlíny, občas okopat, zalévat, na zimu sestřihnout na výšku asi 40 cm /ne až dole!/ a zakrýt chvojím.

Ten jeden květ je opravdu dost neobvyklý. Mně když kvetla poprvé, měla tři. Dneska je z ní ohromný keř, už jsem dvěma zájemkyním odrývala po kousku. Sama jsem ji dostala podobně - kousek odrytý asi před 7 lety.

Když o ni budete opravdu pečovat, uvidíte, že se taky vzpamatuje. *palec* Jaga.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 09.05.15 07:57
avatar

Jago, parádní lilie! Co to je v pravém spodním rohu? Kaly?

doplněno 09.05.15 15:54:

To opravdu musí být paráda! Hezkou neděli

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.05.15 12:51
avatar

Ano, bílé a růžové venkovní kaly. Mám je už spoustu let, na zimu je musím vyrývat a pěstuji je hlavně kvůli hřbitovu. Je z nich pokaždé velice hezká kytice. Jaga.

doplněno 09.05.15 14:14:

A mají i velice dekorativní listy. Takové štíhlé, podlouhlé, s bílými skvrnami. Když se uváže třeba kytice z cinií, podloží se listy z kal, dopředu kulaté listy ze slezu a kousek nevěstina závoje, je z toho kytice jako z květinářství.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.05.15 08:33
Je to lilie,podle listu pravdepodobne orientalni.Tem se v nasich mokrych zimach nedari.Nedoporuciji strihat lodyhu nad zemi.Stahovali by se po ni na podzim nemoci do zeme k cibuli.Pokud si budete chtit kvet dat do vazy,tak rostline ponechejt aspon 20 cm lodyhu.To aby si mohla stahnout tzv. Asymilaty do cibule a pristim rokem byla zdrava a silna.Az bude na podzim lodyha zluta a seschla,tak ji opatrne vykrutte u zeme a zeminu pekne prihrnte.
Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.