Rajčata, co je vijan?

Od: Datum: 07.05.15 19:30 odpovědí: 4 změna: 07.05.15 21:04
avatar
Dobry den,
rajčata se zastipuji za 6. vijanem. Ovšem, co je vijan? Květenství?
Kdy rajčata zastipujete, aby už nerostla a nevytvarela nové květy? Každý rok mi to přijde brzy a pak spousta rajčat nedozraje.
Díky

Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 07.05.15 19:34

Vijan je "stopka" na které jsou rajčata. Ta dlouhá stopka, na které je víc rajčat *smich*

Ohodnoceno: 2x
 
Od: ben®
Datum: 07.05.15 19:46
avatar

Dobrý den, zaštipuje se vše, co vyroste mezi hlavním stonkem a listem či tím vijanem (ale, tento pojem jsem také neznal). Nesmíte si zaštípnout květenství (vijan) - což někdo udělá a potom se díví, že rajčata nekvetou. Později, až začne listí žloutnout, tak je i možné ho dole odstranit a nechat holý stonek. Konečné zaštípnutí vrcholu je dle aktuálního počasí (teploty), ale opravdu nemá význam nechat rajče růst moc dlouho. Nedozrálé plody můžete nechat "dojít" po jejich sběru. Doporučuje se kombinace nedozrálých plodů a několika červených v nádobě, která je zakrytá novinovým papírem. Zdravím!

doplněno 07.05.15 20:29:

clayman - dobrým vodítkem, kdy celou rostlinu zaštípnout, je délka tyčky. Pokud rajče tu opěrnou tyčku přeroste, tak se zaštípne. Ale, toto berte spíše jako žert, resp. nevím, jak dlouhé tyčky použijete.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 07.05.15 20:21

Ukončuji růst zaštípnutím nad posledním květenstvím od poloviny do konce srpna dle počasí. Kolik květenství to je, netuším.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: radkapod*
Datum: 07.05.15 21:04

Taky nepočítám vijany. Venku ukončiji růst koncem srpna. Ve skleníku to je trochu něco jiného, tam rajčata rostou rychleji. Když už nemají kam nahoru, ukončím je a nechám od spodu růst jeden vlk, který do konce sezony (u mě ve skleníku je to tak konec října, když je počasí) většinou doroste opět až nahoru a pěkně zaplodí.

Jinak zelená nedozrálá rajčata snadno dozrají doma - pokud nejsou chycená plísní.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.