Co to je za plevel jak se ho zbavit

Od: Datum: 04.05.15 18:55 odpovědí: 8 změna: 05.05.15 11:11

Dobrý den,nevíte někdo co to je za plevel a jak se ho zbavit?Přítel má toho plnou zahradu děkuji JitkaSeznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 04.05.15 19:05

Říká se tomu bršlice nebo-li kozí noha. My jsme toho měli taky plnou zahradu. Dá se toho zbavit jedině tak že to i s kořeny vytrháte ze země. ;)

doplněno 04.05.15 19:09:

A ještě vystříkat randapem a stále sekat, aby nevykvetla.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: jitule*
Datum: 04.05.15 19:27

to nejde vytrhat kořeny jsou všude,prorostlíí a hluboko,nějaký postřik by nepomohl?

Datum: 04.05.15 19:37

jak psáno výše - roundap, nebo kaput. Nechat narůst co nejvíce listů a pak postříkat (pozor na ostatní rostliny). Bršlice kořeny postřik roznese do celé rostliny. Za dva dny po postřiku můžete posekat a počkejte, jestli ještě někde nevyroste . Kdyby ano, stříknout znovu a je pokoj.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.05.15 21:31
avatar

Dobrý den,

pokud vám bršlice vyloženě nevadí,dá se báječně použí při vaření...,viz tady...

http://www.bio-zahrada.cz/cs/recepty/recepty-z-brslice

A myslím,že je to i léčivka...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.05.15 21:58

jak zde již padlo je to bršlice kozí noha,jinak dost obtížný plevel,který lze odstranit totálním herbicidem(hlavně po 2 dnech nesekat,ale počkat až zežloutne).Já jsem ji odstraňoval i mechanicky přesetím záhonu na katrovačce a sem tam nějaký výhoneček,který se objevil už šel vytáhnout.Pokud,ale zaplevelí trvalky nebo keře tak si dát práci a opatrně list po listu herbicidem.Vždycky část přežije a vyrazí další,ale postupně ji umoříte.Pokud je na místě kde ji lze sekat tak nesnáší časté nízké sečení sekačkou,na celých plochách jsem ji tímto způsobem zatlačil na ústup.Jinak si blahopřejte,není to zdaleka nejhorší plevel...

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 04.05.15 22:32

suchý. Mohu se zeptat, proč by tazatel měl čekat, až listí zežloutne (po aplikaci Roundapem)? Vy se snad domníváte, že postřik účinkuje několik dní? Přečtěte si příbalový leták, tam máte napsáno, za jak dlouho už může na ošetřené místo pršet. Je to pár hodin!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.05.15 23:05
avatar
Za pár hodin se dostane postřik do pletiv takže ho už déšť nesmyje. Než se ale rostlinou prokouše do kořenů to trvá několik dní. Takže posekat zelené části a hodit na hromadu by bylo silně kontraproduktivní, protože v kořenech ještě o herbicidu nevědí.
Ohodnoceno: 6x
 
Datum: 05.05.15 11:11

pod Vámi již máte odpověď,nejde o smytí,ale proniknutí do kořenového systému takže doporučuju počíst něco o účincích glyfosfátu.Pršet může cca za 4 hodiny,ale to není totéž jako odstranit nadzemní část,takže prosím neplést pojmy a dojmy.

PS:nejsem suchý,ale suchy a není to mé jméno,ale nick

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.